Komentāri

Pasažieru vilciens plāno pāriet uz jaunu “zonu sistēmu” visā elektrificēto vilcienu tīklā, kas nozīmē ar vienu biļeti varēs braukt dažādos vilcienu maršrutos, kas atrodas vienā zonā, raidījumam 900 sekundes sacīja uzņēmuma Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Līdz ar to biļešu cena pasažieriem, kas pārvietojas vienā zonā, nemainīsies. Tiem vilcienu pasažieriem, kas tagad pārvietojas ar diviem vilcieniem, piemēram, no vienas Rīgas puses uz otru, biļetes cena varētu arī samazināties, jo divu atsevišķu biļešu vietā nākotnē varēs iegādāties vienu zonas biļeti, sacīja A. Lubāns.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasažieru vilciens pārstāve Ieva Miežubrāle:

AS Pasažieru vilciens šobrīd izstrādā priekšlikumus par tarifu sadalījumu zonās. Plānots, ka gada pirmajā ceturksnī izstrādātie priekšlikumi tiks iesniegti pasūtītājam VSIA Autotransporta direkcija izskatīšanai. Biļešu cenu klasificēšana pa zonām ir tikai viens no variantiem, kas tiek izvērtēts, lai padarītu efektīvāku un saprotamāku norēķinu un apmaksas sistēmu pasažieru dzelzceļa pārvadājumos.

Jaunā biļešu sistēma plānota nevis, lai mainītu biļetes cenu, bet lai atvieglotu biļešu izmaksas, sacīja A. Lubāns. Savukārt tik “brutāla” biļešu cenu celšana kā patlaban Rīgas satiksmē, vilcienos netiek plānota, viņš uzsvēra.

Tāpat viņš sacīja, ka šā gada pirmajā pusē Latvijā sāks braukt atjaunotie dīzeļvilcieni. Tie gan nebūs jauni vilcieni, kā gaidīts iepriekš, taču to interjers un eksterjers būs pilnīgi citāds nekā pašreizējiem vilcieniem. “Tiem būs nomainīts dzinējs, logi, durvis, faktiski – tie būs jauni vilcieni no pasažieru viedokļa, un arī no uzņēmuma viedokļa. Proti, vilcieni izskatīsies citādāk, kā arī būs lētāki ekspluatācijā,” sacīja A. Lubāns.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl