Elektroniskās aproces ap kāju – tā jau ir realitāte Latvijā

0 Komentāru
Elektroniskās aproces ap kāju – tā jau ir realitāte Latvijā

Latvijā sākusi darboties noziedznieku elektroniskā uzraudzība, un speciālās aproces pēc tiesas lēmuma apliktas jau ap piecu nosacīti pirmstermiņa atbrīvoto kājām, apliecināja Valsts probācijas dienesta priekšnieks Mihails Papsujevičs.

Elektroniskā aproce ļauj notiesātajam saīsināt laiku, kas jāpavada aiz restēm, bet pirms termiņa atbrīvotais tiek uzraudzīts viņa dzīvesvietā.

Pirmie pieci aproču nēsātāji bija pastrādājuši likumpārkāpumus, kas saistīti ar narkotisko vielu glabāšanu un mantiskiem noziegumiem.

Tehniski ap kāju apliktā aproce ir saskaņota ar uzraugāmā mājoklī izvietotu uztvērēju, kas sūta signālu, vai likumpārkāpējs atrodas noteiktajās vietās noteiktajos laikos.

No pirmajiem aproču nēsātājiem līdz šim lielas pretenzijas nav saņemtas, taču nācies skaidrot, cik liels ir perimetrs, pa kuru drīkst pārvietoties. Šā iemesla dēļ jau skanējuši arī pirmie trauksmes signāli.

Dienestam pieejamas 200 elektroniskās aproces, un pēc tām jau izveidojusies rinda. Proti, iesniegumus ar vēlmi tādas nēsāt uzrakstījuši 79 notiesātie, taču vēlāk 18, izprotot, kas patiesībā ir elektroniskā uzraudzība, no šādas iespējas atteikušies. Septembrī noteiktas 20 tiesas sēdes, kurās tiks lemts par elektronisko uzraudzību. Aplēses liecina, ka visas aproces apgrozībā varētu tikt laistas līdz nākamā gada pavasarim.

0 Komentāru