Komentāri

Vairāki desmiti dažādu elektrotransporta līdzekļu ceturtdien, 5. maijā, devušies divu dienu braucienā pa Rīgas un Ogres rajonu, lai popularizētu šos braucamrīkus. Pagaidām elektroautomašīnu Latvijā ir diezgan maz – reģistrēti vien 230 šādu automobiļu.

Inženieris Artis pirms vairākiem gadiem nolēma savas zināšanas pārbaudīt, pārbūvējot automašīnu Mazda ar iekšdedzes dzinēju par elektromobili. Tas ir izdevies, lai arī pārbūve esot izmaksājusi dārgi, tagad inženieris ir apmierināts un izbauda elektroauto priekšrocības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Elektroautomobiļi ir dārgi, taču to ekspluatācijas un uzturēšanas izdevumi ir zemi.

Ziemelis norāda, ka ar viņa elektroauto iespējams nobraukt 185 kilometrus. “Es dzīvoju, un es to mašīnu lādēju divreiz retāk nekā telefonu, veselai nedēļai pietiek, garlaicīgi paliek, ja gribas uzzināt, cik tālu varēšu aizbraukt,” LNT Ziņām stāsta inženieris.

Latvijā kopumā ir 230 elektroautomobiļu, un to skaits ik gadu palielinās. Uzpildes stacijas, kur auto var uzlādēt pusstundas laikā, ir vien dažas, taču arī tādas solīts ierīkot vairāk.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Jānis Liepiņš norāda: “Vienmēr ir diskusija, kas ir pirmais – vista vai ola? Arī šeit – vai pirmajam jābūt elektroautomobilim, vai uzlādes stacijām, pašlaik Rīgā tādas ir sešas”.

Atšķirībā, piemēram, no Igaunijas, Latvijā nav valsts atbalsta elektrotrasporta iegādei, taču šobrīd elektroautomobiļiem ir atļauts izmantot sabiedriskā transporta joslas, bez maksas iebraukt Jūrmalā, izmantot bez maksas stāvvietas Liepājā un, sākot no šīs vasaras, arī Rīgā.

“Domas, kas viņus virzītu izvēlēties elektromobili, ir dažādas, viens ir šī infrastruktūra, kas paredzēta uz galvenajiem valsts ceļiem, otra lieta ir auto cena, trešā – lietojot elektromobili, ir jāmaina savi paradumi. Ne vienmēr mēs esam gatavi mainīt paradumus,” pauž Liepiņš.

Daudz aktīvāk cilvēki pērk elektrovelosipēdus un elektrorollerus, jo tas neprasa tik lielus ieguldījumus.

Lai popularizētu videi draudzīgu transportu, ceturtdien elektrotransportlīdzekļi vispirms pulcējās saietā Rīgā, bet pēc tam uzsāka divu dienu maratonu maršrutā Rīga-Ogre-Lēdmane-Lielvārde-Ķegums.

Video

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl