Komentāri
Elektrības tirgotāji: lielākie ieguvēji ir tie klienti, kas izvēlējušies strāvu pirkt par biržas cenu
FOTO: LETA

Šā gada pirmajos mēnešos saglabājas ļoti zemas biržas elektrības cenas, kas salīdzinot ar fiksēto cenu ir par 20% mazāka. Tas nozīmē, ka pēc elektrības tirgus atvēršanas lielākās ieguvējas ir mājsaimniecības, kas izvēlējušās strāvu pirkt par biržai piesaistītu cenu.

Eksperti gan brīdina, ka vasaras mēnešos biržas cenas augs, vienlaikus uzsverot, ka tiem, kas tērē vairāk par 200 kilovatiem mēnesī pareiza elektrības piedāvājuma izvēle var dot būtisku ietaupījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Elektroenerģijas biržas sniegtās iespējas var izmantot ikviens, pat, ja mājsaimniecībai nav uzstādīts viedais skaitītājs. Elektroenerģijas biržas cena gala patērētājiem tiek aprēķināta, pamatojoties uz Sadales Tīkla izstrādāta mājsaimniecības standartizēta patēriņa grafika. Un šajā gadījumā, neatkarīgi no mēneša patēriņa, vienas kilovatstundas vidējā svērtā cena būs vienāda visiem klientiem.

Bet tām mājsaimniecībām, kam jau ir uzstādīti viedie skaitītāji, biržas cena veidojas pēc katras individuālās mājsaimniecības patēriņa īpatnībām.

Biržas indeksētās cenas palīdz klientam maksimāli ietaupīt, jo tās ir īpaši izdevīgas mājsaimniecībām to patēriņa īpatnību dēļ.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl