Ekspertu kritika un iedzīvotāju dusmas! Barona ielā uzstādītas gumijas barjeras

1 komentārs

Rīdziniekus pārsteigušas kārtējās izmaiņas Krišjāņa Barona ielā. Dažos posmos uz ietvēm uzstādītas gumijas barjeras, sašaurinot ietvi. Dusmas par pašvaldības aktivitātēm sociālajos tīklos pauž pilsētnieki, un kritiku velta arī profesionāli pilsētplānotāji. Rīgas dome atzīst, ka barjeras ar laiku varētu tikt novāktas, ja patiešām izrādīsies, ka tās nevis palīdz, bet traucē rīdziniekiem.

Gumijas barjeras parādījušās uz Barona ielas ietves Skolēnu pils rajonā, kur ir vairākas mācību iestādes, baseins un citas sabiedriskās ēkas. Lai vecāki varētu droši sagaidīt savus bērnus no pulciņiem, viņi te bieži uz laiku aptur savus auto, radot burzmu un konfliktsituācijas ar velosipēdistiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties FOTO: jauninājumi Barona ielā

Rīgas domes Satiksmes departamentā akcentē, ka barjeras uzliktas, lai viestu skaidrību, kur drīkst likt mašīnas.

Una Ahuna-Ozola
RD SATIKSMES DEPARTAMENTA PĀRSTĀVE

Lai izvairītos no konfliktsituācijām tieši ar velobraucējiem, tika izvērtēta iespēja izvietot atdures, lai radītu vismaz 70 cm drošības zonu velobraucējiem.

Izmaiņas pamanījušie rīdzinieki steidz paust neizpratni un sašutumu, galvenokārt sociālajos tīklos, netaupot ne lamuvārdus, ne arī konstruktīvu kritiku. Jauno barjeru izvietošanu asi kritizē biedrība ”Pilsēta Cilvēkiem”.

Oto Ozols
ARHITEKTS

Satiksmes departaments uzlicis ielas vidū klučus, kuri ielas koncepciju pilnībā iznīcina. Tur cilvēki dodas ar kustību traucējumiem, arī veci cilvēki. Aiz tiem klučiem var aizķerties! Pat nakts vidū, kad tur mašīnu nav, ietve ir nelietojama.

Vērojot aso sabiedrības reakciju, Satiksmes departaments pieļauj iespēju plānus tomēr mainīt.

Foto: cilvēku sašutums sociālajos tīklos

Jau kopš remontdarbu sākuma Barona iela kļuva par rīdzinieku diskusiju un strīdu objektu, un dažādie ar ielas pārmaiņām saistītie kuriozi tapuši par Rīgas urbānas folkloras sastāvdaļu.

TOP komentāri

  • RDSD
    0 0 0

    RDSD

    Izcilā demagogu stilā gājēji tiek pretnostatīti riteņbraucējiem, lai kašķējas, bet autovadītājiem tikmēr tiek gādātas ērtības gan uz vienu, gan otru rēķina.
    Un pamatojums pavisam spīdošs — šīs dažas autostāvvietas uz ietves ir tik svarīgas, jo citādi būtu jālikvidē uzreiz visas Rīgas centra autostāvvietas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl