Eksperts: Pāvesta vizītes nozīmi nevajadzētu pārvērtēt

1 komentārs
Eksperts: Pāvesta vizītes nozīmi nevajadzētu pārvērtēt
REUTERS/SCANPIX

Vēsturiskas vai simboliskas sekas pāvesta Franciska vizītei Latvijā būs redzamas pēc ilgāka laika, tā LNT Ziņām atzina Latvijas ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds. 

Pāvesta vizītes nozīmi nevajadzētu pārvērtēt, tā vairāk bija rutīnas vizīte, kur priekšplānā bija cieņas izrādīšana Latvijas simtgadei – cieņa pret valsti un nāciju. Tomēr vienlaikus pāvests, līdzīgi kā citās valstīs, arī Latvijā ticīgos aicināja nebūt vienaldzīgiem, palīdzēt atraidītajiem un to, ka vajag cienīt un respektēt dažādību.

Eksperts neizslēdz, ka šajā ziņā bijuši papildu akcenti arī Latvijas kontekstā.

“Esam arī reliģijas ziņā pietiekoši konservatīvi, esam konservatīvāki kaut kur pat dažkārt nekā pats pāvests. Mēs arī esam pietiekoši vispirms domājoši par sevi…,” pauda Sprūds.

Eksperts uzskata, ka pāvesta vizīte, lai arī ar zināmu politisko priekšvēlēšanu piegaršu, ieies vēsturē, un tas būs viens no nozīmīgiem simboliem, atskatoties uz Latvijas simtgadi. Tas, ka pāvests maz runāja ar cilvēkiem, viesojoties Rīgā, visticamāk, saistīts ar laikapstākļiem, bet tas, ka viņa svētība nepaliek nakšņot Latvijā, vairāk saistīts ar drošības un loģistikas jautājumiem.

Jau vēstīts, ka pirmdien, 24. septembrī, Latvijā viesojās pāvests Francisks. 

1 komentārs