Eksperts: Latvijas iedzīvotāji dzīvo labklājības ilūzijā

5 komentāri
Eksperts: Latvijas iedzīvotāji dzīvo labklājības ilūzijā

Latvijas iedzīvotāji dzīvo labklājības ilūzijā – šobrīd darbspējīgie neasociē sevi ar esošajiem pensionāriem un cer uz pārtikušām vecumdienām, kad daudz ceļos, sportos un baudīs kultūru, šāds Swedbank “Atklātā pensiju fonda” valdes locekļa Kristapa Kopštāla viedoklis atspoguļots medijā Db.lv.

Eksperts norāda, – Latvijā situāciju satraucošu dara fakts, ka visbiežāk uzkrājumu veidošana vecumdienām tiek atlikta uz nenoteiktu laiku, kas rada bažas par Latvijas iedzīvotāju spēju nodrošināt tādas vecumdienas, par kādām tie sapņo.

Vispozitīvāk noskaņotie par Latvijas pensijas sistēmas ilgtspēju ir iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem un ar augstākiem ienākumiem, savukārt vispesimistiskāk – iedzīvotāji pirms pensijas vecumā un ar zemiem ienākumiem, raksta Db.lv.

Interesanti ir tas, ka iedzīvotāji pensijas ilgtspēju saista lielākoties ar demogrāfisko (61%) un ekonomisko situāciju (43%), kā arī valdības lēmumiem (39%), bet mazāk saskata nepieciešamību pašiem iesaistīties uzkrājumu veidošanā.

Attiecīgi – tikai 24% domā, ka to ietekmē pašu vai darba devēja spēja veidot privātus pensijas uzkrājumus, 14% – ka uz pensiju sistēmu ilgtermiņā ietekmi atstāj iemaksu apmērs pensiju 2.līmenī, bet 13% – ka atdeve no pensiju uzkrājumu ieguldījumiem (peļņa).

5 komentāri