Eksperts: Latvijā atalgojuma atšķirība starp sievietēm un vīriešiem ir izteiktāka problēma nekā citās ES valstīs

1 komentārs
Eksperts: Latvijā atalgojuma atšķirība starp sievietēm un vīriešiem ir izteiktāka problēma nekā citās ES valstīs
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Latvijā atalgojuma atšķirība starp sievietēm un vīriešiem ir izteiktāka problēma nekā citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, lai gan ekonomiska pamatojuma maksāt mazāk sievietēm nav, starptautiskajā tiešsaistes konferencē “Nākotnes darbs Latvijā” sacīja Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisārs Nikolā Šmits.

Viņš teica, ka nav ekonomiska un citāda veida pamatojuma sievietēm maksāt mazāk, tāpēc Latvijai būtu jāstrādā pie tā, lai pēc iespējas šo nevienlīdzības plaisu samazinātu.

Eksperts arī teica, ka pozitīvi vērtējams, ka Latvija daudz ko izdarījusi nabadzības riska bērnu vidū samazināšanas nolūkā. Latvija patlaban ir zem vidējiem rādītājiem ES nabadzības riska ziņā, kādā pakļauti bērni.

Viņš uzsvēra, ka nabadzības riska bērniem samazināšana ir viens no soļiem, lai samazinātu krīzes laikā saasinājušās sociālās problēmas, kad pastāv risks pieaugt ne tikai nabadzības līmenim, bet arī risks, ka netiek nodrošinātas visiem bērniem vienlīdzīgas iespējas iegūt izglītību.

Eksperts teica, ka pašreizējā Covid-19 krīze ir krietni atšķirīga no iepriekšējās krīzes, kur Latvija cieta smagus zaudējumus. Taču iepriekšējo – finanšu krīzi – pavadīja citi satricinājumi. Šīs, Covid-19 krīzes, gadījumā atveseļošanās centrālais jautājums ir efektīvāka modernizēšanās, efektīvāka jaunu darba vietu radīšana, lai atkoptos no pašreizējās krīzes tautsaimniecībā.

Tāpar eksperts uzsvēra, ka jāatbalsta inovācijas, jākoncentrējas uz bērniem, jāizstrādā bērnu garantiju programma, lai samazinātu bērnu pakļaušanu nabadzības riskam, pie kā jau norit darbs. Visās ES dalībvalstīs pastāv bērnu nabadzības risks, kas bremzē ekonomikas attīstību, jo kavē bērnu izglītības ieguvi un konkurētspēju darba tirgū vēlāk.

Lasi vēl:

1 komentārs