Eksperts stāsta, cik nopietns ir Ebolas risks Latvijā

Komentāri

Eiropas Savienībā (ES) un ASV nāvējošās Ebolas vīrusa izplatīšanās risks ir vērtējams kā zems, stāstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs LNT raidījumā ”900 sekundes”.

Kopumā saslimšanas risku var iedalīt trijās pakāpēs. Augsts saslimšanas risks pašlaik ir trijās Āfrikas valstīs – Gvinejā, Sjerraleonē un Libērijā.

Vidējs saslimšanas risks ir pārējās Āfrikas valstīs, sacīja J. Pereviščikovs.

Valstīs, kur ir epidēmija, pirms izlidošanas uz citām valstīm cilvēkus pārbauda un tādējādi tiek samazināts risks, ka ar Ebolas vīrusu slimi cilvēki izbrauc no valsts, sacīja eksperts.

Viņš skaidroja, ka šīs slimības inkubācijas periods ir 21 diena. Šajā posmā tā nav infekcioza.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl