Eksperti: Viltus ziņas var salīdzināt ar infekciju, kas apdraud sabiedrības veselību

Komentāri

Diemžēl efektīva vakcīna pret viltus ziņām nepastāv. Vairāku ekspertu lokā Rīgas pilī sprieda par tendencēm informatīvajā laukā un mēģinājumiem variēt ar sabiedrisko domu.

Pēc Prāgas starptautisko attiecību institūta vecākā pētnieka Marka Galeoti domām, viltus ziņām nav robežu. Tās var sastapt Latvijas, Krievijas, Lielbritānijas un citu valstu mediju vidē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viena no iespējām, kā no tām izvairīties, ir kritiskā domāšana, šķirojot informācijas avotus vai viedokļus, kuriem uzticēties.

Tikmēr NATO izcilības centra Rīgā vadītājs Jānis Sārts norādīja uz aizvien pieaugošo ziņu skaitu, kuras sociālajos tīklos izplata roboti, kas paslēpti aiz it kā reālu cilvēku profiliem.

Strat-Com pētījums uzrādījis, ka, piemēram, lielākā daļa ierakstu par Latviju un NATO ir izplatīti ar mākslīgu sociālo tīklu profilu palīdzību.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl