Eksperti: Stambulas lidosta teroram nav izvēlēta nejauši

Komentāri

Stambulas lidosta teroram nav izvēlēta nejauši, tā vērtē drošības un ārlietu eksperti.

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds norāda, ka pasaules metropoles un to lidostas par teroristu mērķi kļūst tāpēc, lai viņi sev pievērstu iespējami vairāk uzmanības. Tas palīdz sasniegt teroristu centienus sēt bailes sabiedrībā un destabilizēt starptautisko situāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Sprūda teiktā, teroristiem viens no galvenajiem uzstādījumiem ne tik daudz ir bojāgājušo skaits, bet gan tas, cik cilvēku skatās. Un Stambulas terorakti ir aizēnojuši pat Brexit.

Video: Ārlietu eksperta Andra Sprūda komentārs

Līdzīgi uzskata drošības eksperts Raimonds Rublovskis, kurš norāda: nevienam nav jāskaidro, kas ir Brisele, Stambula vai Parīze, tātad jebkurš terorakts vai jebkura problēma šajās pilsētās acumirklī iegūst globālu ietekmi.

Video: Drošības eksperta Raimonda Rublovska komentārs

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl