Eksperti: “Saskaņas” pozīcijas Rīgā ir vājinātas, lielākie ieguvēji – Bondara un Bordāna saraksti

0 Komentāru

Galvaspilsētā Rīgā – krāšņāka opozīcija, tuva cīņa Liepājā, intriga, kāda būs jaunā koalīcija kūrortpilsētā Jūrmalā un vai otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī būs jauns mērs? Tādi ir galvenie pārsteigumi, kurus, ekspertu vērtējumā, nesušas pašvaldību vēlēšanas. 

Lai arī galvaspilsētā vara saglabāta, tas nebūt nenozīmē, ka par aizvadīto vēlēšanu uzvarētāju šoreiz var dēvēt ”Saskaņu”, tā saka politologs Ojārs Skudra.

“”Saskaņa” viennozīmīgi ir zaudētāja, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām pozīcijas ir novājinātas. No stratēģijas viedokļa tas protams tagad attiecas uz Latviju kopumā saskaņai ir jautājums, vai turpināt konfrontāciju ar tām opozīcijas partijām vai arī mēģināt ievilināt kādu no opozīcijas partijām sadarbības koalīcijā domājot par Saeimas vēlēšanām nākamgad,” viņš saka.

Foto: partijas Rīgā sagaida pašvaldību vēlēšanu rezultātus

Daudzi no ekspertiem par patieso vēlēšanu uzvarētāju dēvē Latvijas Reģionu apvienību (LRA) un Jauno Konservatīvo partiju (JKP). Turklāt pēdējā panākumus guvusi ar salīdzinoši pieticīgu priekšvēlēšanu kampaņu, saka politologs Jānis Ikstens.

“JKP faktiski ir vislielākais ieguvējs, pat ne Bondara kungs. Jo viņi guva pārsteidzošus panākumus, turklāt jāņem vērā tas, ka viņu priekšvēlēšanu budžets, vismaz tā redzamā daļa, bija nesalīdzināmi mazāks nekā Reģionu apvienībai. Līdz ar to resursu izmantošanas efektivitāte tur ir bijusi krietni augstāka,” skaidro Ikstens.

Fotoreportāža no pašvaldību vēlēšanām

0 Komentāru