Eksperti pirmslaulību mācību programmu sauc par ačgārnu

Pievienot komentāru
Eksperti pirmslaulību mācību programmu sauc par ačgārnu
FOTO: Flickr

Labklājības ministrija sadarbībā ar Tieslietu ministriju izstrādājusi pirmslaulību mācību programmu personām, kas vēlas reģistrēt laulību Dzimtsarakstu nodaļā.

Tieslietu ministrijā atrodamais apjomīgais, vairāk nekā 100 lappušu biezais uzziņas materiāls, nav gluži jauns un arī publicēts pirms vairākām dienām.

Jāatgādina, ka materiāls tapis pirmslaulību mācību programmai tiem, kuri reģistrē attiecības Dzimtsarakstu nodaļā, jo līdz šim mācības bija tiem, kuri laulājas baznīcā.

Tātad valsts laulības atbalstam un stiprināšanai, līdztekus praktiskiem padomiem par finansēm un strīdu risināšanu, informē arī par dzimumu bioloģiskajām un psihes īpatnībām, mīlēšanās biežumu un seksuālo dzīvi kopumā.

Materiālā ir minētas arī vīriešu un sieviešu fizioloģiskās īpatnības – tādējādi autori vēlējušies topošās ģimenes izglītot par katra dzimuma fizioloģisku uzbūvi un dabu.

Sociālantropoloģe Aivita Putniņa atgādina, ka šī programma netika veidota, pamatojoties uz izpēti, kas ģimenēm tiešām būtu vajadzīgs, bet drīzāk no idejas, ka programmai jāmudina cilvēki precēties.

Eksperte uzskata, ka apjomīgajā materiālā ir daudzas ačgārnības un situācija ir pavisam bēdīga.

Viņa uzskata, ka ģimenēm vajag palīdzēt konkrētajā brīdī, kad ir krīze, nevis tad, kad cilvēki gatavojas veidot attiecības. Tieslietu ministrija aicina sabiedrību neuztraukties, jo publicētais uzziņas materiāls pirmslaulību mācību programmai ir tikai pilotprojekts un vēl var tikt pilnveidots.

Mācību programma jau prezentēta pašvaldību pārstāvjiem, no kuriem saņemtas atsauksmes – šīs un arī sabiedrības paustais viedoklis tiks ņemts vērā, izstrādājot mācību programmu.

Izmēģinājuma kārtā mācības apmeklēja piecas ģimenes, no kurām saņemtas arī pozitīvas atsauksmes.

Video