Eksperti pieļauj, ka Latvijā notiks kārtējais mēģinājums ieviest veselības nodokli

Komentāri

Viens no topošās valdības skaļākajiem solījumiem sabiedrībai ir obligātās veselības apdrošināšanas ieviešana Latvijā. Taču, kas zem deklarētā slēpjas, atbildīgie politiķi atsakās atklāt. 

Kučinska valdība sola divas nopietnas reformas – izglītībā un veselības aprūpē. Taču ne vienā, no otrā gadījumā nav pateikts, ar ko sabiedrībai jārēķinās. Īpaši neskaidra situācija ir ar veselības aprūpi, kur tiek solīts ieviest obligāto veselības apdrošināšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Solījums ieviest obligāto veselības apdrošināšanu valdības deklarācija parādījās kā partijas Vienotība prasība, taču ZZS atteicās tai atdot Belēviča iesildīto krēslu. Taču G. Belēvičs neslēpj, ka ir skeptisks par dotā uzdevuma izpildi.

Tikmēr Kučinskis akcentē, ka 2016. gadā paredzēts tikt skaidrībā ar naudas plūsmu veselības aprūpē, ko palīdz e-veselības ieviešana, bet par apdrošināšanas modeli sākšot runāt tikai nākamgad.

Jāpiebilst, ka iepriekš jau vairākkārt bijuši mēģinājumi mainīt veselības finansēšanas modeli, taču tie beigušies bez rezultāta.

Iepriekš izskanējis, ka medicīnai varētu novirzīt daļu sociālā nodokļa. Taču eksperti atzīst, ka variantu ir ļoti daudz, tostarp gana nepopulāri. Vairāk uzzini TV3 Ziņu sižetā.

Video

Lasi vēl