2 komentāri

Informācijas vākšana par militārajiem objektiem un pierobežas izlūkošana – šādos noziegumos Drošības policija (DP) vaino kādu Latvijas pilsoni.

Drošībnieki akcentē, ka Krievijas specdienesti izmanto viltīgas un rūpīgi izkoptas metodes, kā savervēt aģentus. Eksperti paredz, ka šogad Latvijā Krievijas specdienestu darbība būs vēl aktīvāka Saeimas vēlēšanu dēļ.

Decembrī DP aizturēja kādu Latvijas pilsoni un sāka kriminālprocesu par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot ārvalstij. Tagad likumsargi nākuši klajā ar nedaudz plašāku informāciju, kas gan aizvien ir visai skopa.

Krievijas specdienesta uzdevumā Latvijas pilsonis vācis informāciju par NBS militārajiem objektiem un situāciju Latvijas-Krievijas pierobežā. Drošībnieki uzsver, ka Krievijas specdienesti turpina vervēt Latvijas iedzīvotājus Krievijas teritorijā, izmantojot dažādas metodes, piesegus un palīdzības lūgumus, kā rezultātā vervējamā persona sākotnēji pat var nenojaust vervētāja saistību ar Krievijas specdienestiem.

Starptautiskās drošības eksperts Andris Kudors skaidro, –  savervētie darbinieki ir viens no Krievijas specdienestu pīlāriem.

Andris Kudors
Austrumeiropas politikas pētījumu centra pārstāvis

Ja atskatāmies uz Aukstā kara laikiem, PSRS izmantoja cilvēkus, rietumi – tehniku. Tendence saglabājusies. Ir vajadzīgi cilvēki uz vietas, PSRS ideja – kāpēc jātērē nauda, lai noklausītos, ja var uzpirkt cilvēku, kas dokumentus atnesīs? Tas pats attiecas uz novērošanu. Kamēr ir specdienesti, arī vervēšana būs.

Rīga neoficiāli dēvēta par Baltijas spiegu centru, un paredzams, ka dažādu valstu specdienestu interese par Latviju tikai augs.

Andris Kudors
Austrumeiropas politikas pētījumu centra pārstāvis

Latvijas simtgade, vēlēšanas – gan Krievijā, gan Latvijā – visi faktori veicina interesi. Arī militāriem mērķiem nepieciešama specifiska informācija.

Par aizturēto personu DP plašāku informāciju nesniedz, akcentējot, ka izmeklēšana kriminālprocesa ietvaros turpinās.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl