Eksperti skeptiski izsakās par jaunajiem Rīgas logotipiem. Arī iedzīvotāji “nespiedz no sajūsmas”

0 Komentāru
Eksperti skeptiski izsakās par jaunajiem Rīgas logotipiem. Arī iedzīvotāji “nespiedz no sajūsmas”
Foto: Rīgas Būvvaldes konkurss

Kāds būs Rīgas logotips un sauklis? Žūrijas komisija ir iepazinusies ar iesniegto ideju piedāvājumiem un izvēlējusies labākos, kuri tagad nodoti izvērtēšanai iedzīvotājiem. Konkursā par galvaspilsētas logotipa un saukļa izstrādi bija iesniegtas 159 idejas.

Izskatot iesūtītos logotipus, komisija vienojās iedzīvotāju vērtējumam nodot 8 no tiem. Aptaujātie rīdzinieki gan ilgi domā un pēta, taču neviens no astoņiem logotipiem viņiem tā īsti nepatīk.

Par radošumu rīdziniekus slavē žūrija – iesūtītie darbi esot bijuši ļoti dažādi, un tajos var atrast lietas, kas pilsētu simbolizē, norāda viena no vērtēšanas komisijas loceklēm Rūta Muktupāvela. Sākotnēji bijusi iecere no iesūtītā pusotra simta atlasīt 10 labākos, par kuriem balsotu iedzīvotāji, taču izrādījies, ka turpmākai vērtēšanai nododami vien astoņi.

Konkursu izturējušie Rīgas logotipi:

Tomēr zīmolu eksperti ir skeptiski. Logotipam esot jābūt tādam, lai tas uzrunātu un tiktu pamanīts, taču starp konkursa darbiem tādu neesot. “Starp šiem logo neredzu nevienu, kurš atbilstu tautas mīlestības kritērijiem,” teic zīmolu eksperts Krišjānis Papiņš. Neviens arī neesot tāds, kas varētu kļūt atzīts un iecienīts.

“Var jau paveikties trāpīt ābolam ar aizsietām acīm vai noķert melnu kaķi tumšā istabā, bet laikam šoreiz starp logotipiem nav tādu, kurš būtu perfekti Rīgai un rīdziniekiem atbilstošs, kurš nestu Rīgas vārdu pasaulē,” uzskata Papiņš.

“Pērles”, kas neizturēja atlasi:

Līdz 19. novembrim iedzīvotāji RD mājaslapā var balsot par sev tīkamāko variantu, un konkursa gala vērtējums būs zināms novembra beigās, summējot gan iedzīvotāju, gan vērtēšanas komisijas viedokli.

0 Komentāru