Komentāri

Pozitīvas ziņas saņemtas no vides draugiem. Vēl pirms tūrisma sezonas aktīvākā perioda ir būtiski uzlabojusies situācija ar Baltijas jūras pludmaļu tīrību. Par to eksperti pārliecinājušies kampaņas Mana jūra laikā. Arī ūdens kvalitāte ir ļauti augstvērtīga, par to vēsta 19 Latvijas peldvietām un jahtu ostām pasniegtās zilā karoga balvas.

Vakarbuļļu pludmale šodien bija sastopami vides draugi, kuri pirms peldsezonas sākumu izzondē, cik tīrs ir jūras krasts. Pirmie iespaidi esot ļoti labi, jo vidējais atkritumu vienību skaits uz 110 pludmales metriem nedaudz pārsniedz 99. Tas esot būtiski mazāk nekā citus gadus. Akcija Mana jūra, kuras laikā tiks apsekoti 500 pludmales kilometri, gan pa īstam noritēs no jūlija līdz augusta vidum, un visi interesenti tiek aicināti palīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dabas draugi secina, ka krietni tīrākas pludmales ir vietās, kur plīvo Zilais karogs, kas ir starptautiski atzīta kvalitātes zīme. Šogad tas svinīgos apstākļos pasniegts 17 peldvietām un 2 jahtu ostām. Lai arī karogu nav vairāk kā pērn, Latvija joprojām atpūtniekiem ir daudz draudzīgāka nekā kaimiņvalstīs.

Foto

Visvairāk, pieci Zilie karogi, ir Jūrmalā – Dubultos, Dzintaros, Majoros un Jaunķemeros. Aptuveni puses no labākajām pludmalēm nav pie jūras, bet iekšzemē, tostarp Liepājas Beberliņu pludmale un Kuldīgas Mārtiņsalas pludmale, Limbažu Lielezera pludmale un Jēkabpils Radžu pludmale un Daugavpils pludmale Stropu vilnis. Vienīga Rīgas pludmale, kas saņēmusi Zilo karogu, ir Vakarbuļļos.

17 Latvijas peldvietām un 2 jahtu ostām pasniegtas Zilā karoga balvas. Līdz ar to augstvērtīgu pludmaļu skaits Latvijā palicis nemainīgs, kas gan ļauj tālu izrauties kaimiņvalstu priekšā.

Jāpiebilst, ka Latvijā šo kvalitātes rādītāji ziņā ir tālu priekšā savām kaimiņvalstīm, jo Igaunijā un Lietuvā kopā esot tikpat daudz Zilo pludmaļu, cik visā Jūrmalā kopā.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl