Eksperte: Pārmērīgs cukura patēriņš pasaulē radījis problēmas ar bērnu zobu veselību

1 komentārs
Eksperte: Pārmērīgs cukura patēriņš pasaulē radījis problēmas ar bērnu zobu veselību
Foto: LETA

“Visā pasaulē kariesa intensitāte īpaši nekrītas, tā strauji pieaug jau piena sakodienā jeb mazuļu vecumā,” to intervijā “900 sekundēm” atklāja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zobārstniecības fakultātes asoc. profesore Egija Senakola.

Eksperte vēl piebilst, ka tas ir pārmērīga cukura patēriņa dēļ. “Arī vecāki kļuvuši aizņemti un nerūpējas par savām atvasēm. Dod atspirdzinošus un cukurotus dzērienus, piemēram.”

“Man liekas, ka nekas nav svarīgāk kā katram cilvēkam rūpēties par savu mutes veselību. Bieži vien aizmirstam, ka ir zobu birste un zobu pasta ar fluorīdu,” par šķietami elementārām lietām atgādina Senakola.

Jautājot, kā vislētāk tikt galā ar saviem zobiem, profesore atzīst, ka atliek tikai paņemt zobu birsti un fluorīdu saturošu zobu pastu ar ne mazāk kā 1000ppm un divas reizes dienā veikt zobu tīrīšanu.

Savukārt, lai uzlabotu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem, trešdien, 21. martā, turpmākās sadarbības memorandu parakstīs Labklājības ministrijas, RSU Zobārstniecības fakultātes un vairāku senioru organizāciju pārstāvji.

Jāpiebilst, ka Slimību profilakses un kontroles centra pērn publiskotais pētījums liecina, ka tikai 23% Latvijas iedzīvotāju ir visi zobi, bet aizpērn zobārstu neapmeklēja 47% Latvijas iedzīvotāju.

Saruna ar Egiju Senakolu

1 komentārs