Eksperiments: ”Viltus oficiants” pārsteidz klientus ar sociālajos tīklos atrasto personīgo informāciju

0 Komentāru
Eksperiments: ”Viltus oficiants” pārsteidz klientus ar sociālajos tīklos atrasto personīgo informāciju
PUBLICITĀTES FOTO

Šķietami nevainīgs aicinājums piedalīties akcijā, kurā iespējams laimēt gardu bezmaksas kafiju, izrādījās pārsteidzošs sociāls eksperiments, kas daudziem kādas kafejnīcas klientiem lika izbrīnā ieplest acis.

Cilvēki, stāvot pie kases un veicot pasūtījumu, labprāt dalījās ar saviem personas datiem, piemēram, nosaucot vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un citu informāciju. Savukārt tas ”viltus oficianatam” ļāva atrast internetā pieejamās ziņas par konkrēto personu. Sociālo tīklu eksperts Edgars Bāliņš turpat pie kases aparāta ar viedtelefona palīdzību tīmeklī ”uzraka” informāciju un, pasniedzot klientiem pasūtītos karstos dzērienus, pārsteidza viņus ar negaidītiem jautājumiem un faktiem par klientu personisko dzīvi.

Lieki piebilst, ka visi izskatījās samulsuši un pat uzdeva jautājumu: “Kā jūs to zināt?”.

Nelielajā sociālajā eksperimentā daudzi dalījās ar informāciju – šajā gadījumā – ar svešinieku, nepārliecinoties, kā tiks izmantoti viņu dati.

Valsts policija jau nākusi klajā ar informāciju, ka iedzīvotāji Latvijā bieži vien, veicot dažādas darbības interneta vidē, attiecas vieglprātīgi pret personisko un datu drošību. Vieglprātīga rīcība un iespējamo risku neapzināšanās interneta vidē, palielina risku kļūt par kibernoziedznieku upuri.

Kampaņas ”Nedalies ar svešinieku” laikā Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem pret sociālajos tīklos un internetā izvietoto informāciju, kā arī nedalīties ar personas datiem ar svešiniekiem.

Kampaņa tiek īstenota par Eiropas Savienības Iekšējā drošības fonda projekta “Valsts policijas kapacitātes pilnveidošana ar augsto tehnoloģiju palīdzību izdarīto noziedzīgo nodarījumu prevencijā un apkarošanā” līdzekļiem.

Paldies “Innocent Cafe” par sadarbību eksperimenta tapšanā!

Eksperimenta video

0 Komentāru