Eksperti: Merkeles pozīciju vājināšanās nav laba ziņa Latvijai

Komentāri

Vācijas kancleres Angelas Merkeles pozīciju vājināšanās nav laba ziņa Latvijai, tā uzskata ārpolitikas eksperti.

Merkeles konservatīvajiem Kristīgajiem demokrātiem, visticamāk, nāksies strādāt kopā ar divām pagaidām grūti prognozējamām partijām koalīcijā, kas Vāciju varētu padarīt par sarežģītāku partneri Eiropas Savienībai (ES) un Latvijai. Turklāt varētu palielināties Vācijas spiediens uz citām valstīm bēgļu uzņemšanas jautājumā, jo atbalsta zudums Merkeles partijai daļēji skaidrojams ar to, ka Vācija pašreizējās kancleres vadībā kļuva par galveno patvēruma meklētāju uzņēmēju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Andris Sprūds
ārpolitikas pētnieks, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors

Nebūs arī vienkārši mums. Tāpēc, ka konservatīvo vidū ir pieņēmums, – ja tās citas valstis būtu bijušas solidārākas ar Vāciju bēgļu krīzes jautājumā, tad tie rezultāti priekš Kristīgajiem demokrātiem būtu bijuši labāki. Tā pozīcija var būt stingrāka gan bēgļu jautājumā, gan citos jautājumos.

Ojārs Skudra
politologs, Latvijas Universitātes asociētais profesors

Merkeles pozīcijas ir pilnīgi noteikti vājinājušās. Līdz ar to vājinājušās Vācijas pozīcijas ES un NATO. Viss liecina, ka pretrunu ES mazāk nebūs, drīzāk vairāk, – ne tikai šajā imigrācijas jautājumā.

Politologs Ojārs Skudra arī pieļauj, ka Merkelei varētu arī neizdoties izveidot koalīciju ar Brīvajiem demokrātiem un ”Zaļajiem”, kas varētu novest pie ārkārtas vēlēšanām Vācijā.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl