Eksperti: Merkeles pozīciju vājināšanās nav laba ziņa Latvijai

0 Komentāru

Vācijas kancleres Angelas Merkeles pozīciju vājināšanās nav laba ziņa Latvijai, tā uzskata ārpolitikas eksperti.

Merkeles konservatīvajiem Kristīgajiem demokrātiem, visticamāk, nāksies strādāt kopā ar divām pagaidām grūti prognozējamām partijām koalīcijā, kas Vāciju varētu padarīt par sarežģītāku partneri Eiropas Savienībai (ES) un Latvijai. Turklāt varētu palielināties Vācijas spiediens uz citām valstīm bēgļu uzņemšanas jautājumā, jo atbalsta zudums Merkeles partijai daļēji skaidrojams ar to, ka Vācija pašreizējās kancleres vadībā kļuva par galveno patvēruma meklētāju uzņēmēju.

Andris Sprūds
ārpolitikas pētnieks, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors

Nebūs arī vienkārši mums. Tāpēc, ka konservatīvo vidū ir pieņēmums, – ja tās citas valstis būtu bijušas solidārākas ar Vāciju bēgļu krīzes jautājumā, tad tie rezultāti priekš Kristīgajiem demokrātiem būtu bijuši labāki. Tā pozīcija var būt stingrāka gan bēgļu jautājumā, gan citos jautājumos.

Ojārs Skudra
politologs, Latvijas Universitātes asociētais profesors

Merkeles pozīcijas ir pilnīgi noteikti vājinājušās. Līdz ar to vājinājušās Vācijas pozīcijas ES un NATO. Viss liecina, ka pretrunu ES mazāk nebūs, drīzāk vairāk, – ne tikai šajā imigrācijas jautājumā.

Politologs Ojārs Skudra arī pieļauj, ka Merkelei varētu arī neizdoties izveidot koalīciju ar Brīvajiem demokrātiem un ”Zaļajiem”, kas varētu novest pie ārkārtas vēlēšanām Vācijā.

0 Komentāru