Eksperti: Merkeles pozīciju vājināšanās nav laba ziņa Latvijai

Komentāri

Vācijas kancleres Angelas Merkeles pozīciju vājināšanās nav laba ziņa Latvijai, tā uzskata ārpolitikas eksperti.

Merkeles konservatīvajiem Kristīgajiem demokrātiem, visticamāk, nāksies strādāt kopā ar divām pagaidām grūti prognozējamām partijām koalīcijā, kas Vāciju varētu padarīt par sarežģītāku partneri Eiropas Savienībai (ES) un Latvijai. Turklāt varētu palielināties Vācijas spiediens uz citām valstīm bēgļu uzņemšanas jautājumā, jo atbalsta zudums Merkeles partijai daļēji skaidrojams ar to, ka Vācija pašreizējās kancleres vadībā kļuva par galveno patvēruma meklētāju uzņēmēju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Andris Sprūds
ārpolitikas pētnieks, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors

Nebūs arī vienkārši mums. Tāpēc, ka konservatīvo vidū ir pieņēmums, – ja tās citas valstis būtu bijušas solidārākas ar Vāciju bēgļu krīzes jautājumā, tad tie rezultāti priekš Kristīgajiem demokrātiem būtu bijuši labāki. Tā pozīcija var būt stingrāka gan bēgļu jautājumā, gan citos jautājumos.

Ojārs Skudra
politologs, Latvijas Universitātes asociētais profesors

Merkeles pozīcijas ir pilnīgi noteikti vājinājušās. Līdz ar to vājinājušās Vācijas pozīcijas ES un NATO. Viss liecina, ka pretrunu ES mazāk nebūs, drīzāk vairāk, – ne tikai šajā imigrācijas jautājumā.

Politologs Ojārs Skudra arī pieļauj, ka Merkelei varētu arī neizdoties izveidot koalīciju ar Brīvajiem demokrātiem un ”Zaļajiem”, kas varētu novest pie ārkārtas vēlēšanām Vācijā.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl