Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Šogad AS ”Aldaris” Muzeju naktī piedalās Sarkandaugavas Muzeju nakts pasākumu kopuma ietvaros ar kopīgo nosaukumu ”Sarkandaugava – Rīgas industriālais šūpulis”, par ko rūpējas Sarkandaugavas attīstības biedrība. ”Aldaris” šo nosaukumu pielāgojis konkrēti savām aktivitātēm, un tas skan šādi: ”Alus tradīciju šūpulis”.

Foto: Avots: Aldaris

Ekskursijas ”Aldaris” vēsturiskajā alus darītavā un alus darbnīcā

Muzeju nakts ietvaros piedāvājot ekskursijas gan ”Aldaris” vēsturiskajā alus darītavā, gan ”Aldaris” alus darbnīcā. Kā zināms, ”Aldaris” alus darbnīca ir modernākais alus muzejs Baltijas valstīs un pirmais Latvijā. Pēc vērienīgas rekonstrukcijas un vairāk nekā 1,5 miljonu eiro investīcijām vēsturiskās ēkas atjaunošanā un alus ekspozīcijas izveidē, muzejs savas durvis vēra 2015. gada maijā.

Aldara alus darbnīcas viesiem ir iespēja izzināt Latvijā un citviet pasaulē brūvēto alus šķirņu dažādību un šarmu, iepazīties ar alus brūvēšanas noslēpumiem, kā arī pašiem iemēģināt roku alus darīšanā. Muzejs lepojas arī ar vēsturisku alus eksponātu ekspozīciju un īpašajām alus meistarklasēm pašiem izsmalcinātākajiem alus cienītājiem.

Apmeklētājiem būs arī iespēja zinoša gida pavadībā apmeklēt arī Padomju laika bunkuru, kas atrodas ”Aldaris” teritorijā. Bunkurs būvēts astoņdesmitajos gados uzņēmuma ”Aldaris” darbinieku vajadzībām atomkara gadījumā. Bunkurā joprojām saglabājies autentiskais pazemes aprīkojums, tostarp autonoma ventilācijas sistēma, kanalizācija un pirmās palīdzības stūrītis. Tāpat bunkurā redzēsiet dažādus priekšmetus, kas tolaik bija paredzēti izmantošanai atomkara gadījumā: gāzmaskas, guļvietas, dažādi plāni un citas liecības.

Degustācijas

Protams, ja esi ciemos pie ”Aldara”, neiztrūkstoša ciemošanās daļa ir alus degustācija, un ”Aldaris” par to ir parūpējies.

Programmā paredzētas gan alus aklās degustācijas, gan meistarklases ar īpašām alus un ”Blis Gelatto” degustācijām.

Koncerti, programma bērniem, aktivitātes un balvas

Šogad AS ”Aldaris” savus apmeklētājus Muzeju naktī priecēs ar divu lielu grupu koncertiem, proti, uzstāsies vienmēr pozitīvā grupa ”Labvēlīgais tips” un pasaules līmenī atzinību guvušie ”Double Faced Eels”.

Tā kā šis pasākums ir bērniem draudzīgs, tajā paredzēta īpaša un atraktīva programma tieši jaunākajiem Muzeju nakts apmeklētājiem.

Būs arī alus eksperta prāta spēles un iespēja iemūžināt Muzeju nakti īpašā foto stūrītī.

Tiem, kuri būs izpildījuši vismaz piecas no sešām ”Aldaris” sagatavotajām aktivitātēm, uzņēmums dāvinās pārsteiguma balvas.

Par neizsīkstošu jautrību pasākumā gādās tā vadītājs, Rīgas Improvizācijas teātra aktieris Rihards Sniegs.

Vairāk informācijas meklē uzņēmuma ”Facebook” lapā!