Ekonomikas ministriju plānots pārcelt no brūkošajām telpām Brīvības ielā

1 komentārs
Ekonomikas ministriju plānots pārcelt no brūkošajām telpām Brīvības ielā
Paula Čurkste / LETA

Jurģi gaidāmi Ekonomikas ministrijai. Telpas, kurā tā izvietota šobrīd, ir gaužām sliktā stāvoklī – no fasādes uz ielas krīt apmetums, bet nesošajām konstrukcijām nepieciešams kapitālais remonts. Tāpēc valdība tuvākajā laikā lems par ministrijas pārcelšanu uz jaunām telpām.

Ekonomikas ministrijas ēka atrodas Rīgā, Brīvības un Ģertrūdes ielas stūrī. Tajā atrodas arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un Konkurences padome (KP), dažas telpas iznomātas arī komersantiem. Tikmēr ēkas stāvoklis pēdējos gados krietni pasliktinājies, un remontu ilgi vairs atlikt nevar.

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs

Fasāde ir jāfiksē. Tā apdraud iedzīvotājus, un mēs esam priecīgi, ka ar tiem tīkliem mums izdodas kaut kā noķert tos krītošos gabalus no fasādes. Es ceru, ka tie neapdraudēs cilvēkus, un tūlīt arī tā ēka tiks ietīta tīklā.

Fasādes atjaunošanai plānots atvēlēt divus miljonus eiro, tomēr, tā kā pamatīgs remonts nepieciešams arī pamatiem un jumtam, radusies doma ministrijai meklēt jaunu mājvietu. Ekonomikas ministrijas ēka ir ne vien sliktā tehniskā stāvoklī, bet arī nav piemērota mūsdienīgu biroju prasībām, tostarp tajā nav vietas klientu apkalpošanai un semināru rīkošanai.

Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) piedāvā Ekonomikas ministrijai pārcelties uz jaunām telpām – uz Pasaules tirdzniecības centru Elizabetes ielā 2. Ieguldot 30 miljonus eiro, to varētu pārbūvēt par modernu biroju ēku, kurā izvietot gan ministriju, gan tās padotības iestādes.

Ronalds Neimanis
VNĪ valdes priekšsēdētājs

Redzam, ka šo ēku var piemērot visām šodienas prasībām, izveidot atvērta tipa aktivitātēs balstītus birojus, rēķinot pašreizējo Ekonomikas ministrijas un šo iestāžu telpu kopapjomu, kas ir pāri 20 000 kvadrātmetru, mēs redzam, ka šīs iestādes var izvietot 11 000 kvadrātmetru, samazinot telpu platību uz kopīgu administrāciju, sekretariāta rēķina.

Savukārt Ašeradens norāda: “Tā būtu ne tikai ministrija, bet arī Statistikas pārvalde, LIA, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, ko mēs esam redzējuši, kur ir apvienotas visas iestādes, līdzīgi kā VID.”

Pasaules tirdzniecības centra pārbūve VNĪ plānos ir jau vairākus gadus, tāpēc arī telpas ir iznomātas īstermiņā – līdz 2020. gadam. Ja iecerei tiks dota zaļā gaisma, ministrijas pārcelšana varētu notikt pēc pieciem gadiem.

“Šī ir moderna ēka, kur mēs varam parādīt mūsu centienus valsts pārvaldi izvietot jauna tipa birojos, kādi ir Eiropā, pārsvarā Ziemeļeiropā,” min Neimanis.

Jāpiebilst, ka pašreizējo Ekonomikas ministrijas ēku brūkošās fasādes dēļ Rīgas dome ir klasificējusi kā graustu un tai piemērojusi paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli.

1 komentārs