Ekonomikas ministrijas ēka atzīta par graustu. Sperts pirmais solis, lai ministriju pārceltu uz jaunām telpām

2 komentāri

Ekonomikas ministrijas darbinieki gatavojas jurģiem. Pirmdien, 6. augustā, sperts pirmais solis, lai ministriju un tās padotības iestādes pārceltu uz jaunām telpām. Pārcelšanās konceptuāli atbalstīta valdības komitejā. Tiesa gan, tā plānota pēc pieciem gadiem. Un pagaidām nav zināms, kā tiks segtas pārcelšanās izmaksas, kas pārsniedz 30 miljonus.

Ekonomikas ministrijas ēka Rīgā, Brīvības ielā, atzīta par graustu. Lai gan tā joprojām ir apdzīvojama un nav avārijas stāvoklī, ēkai nepieciešams remonts, jo īpaši fasādei. Kā saka ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, nams jau apdraudējis ne vien viņa darbiniekus, bet arī garāmgājējus.

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs (Vienotība)

Jāsaka, ka pagājušie Ziemassvētki bija ļoti nepatīkami. Bija tā, ka ēka apdraudēja cilvēkus uz ielas. Šobrīd ir izdevies fiksēt. Katrā ziņā pati māja nav vairs tajā labākajā stāvoklī.

Tāpēc Arvils Ašeradens ir gandarīts par ministru konceptuālu atbalstu Ekonomikas ministriju un tās padotības iestādes pārcelt uz bijušo kompartijas ēku, tagad zināmu kā “Pasaules tirdzniecības centru”, Elizabetes ielā. Viss Ekonomikas ministrijas resors, izņemot Investīciju un attīstības aģentūru, tur atrastos vienuviet.

“Es priecājos, ka beidzot mēs esam izkustējušies no tās situācijas, kāda mums ir,” min Ašeradens.

Tiek prognozēts, ka uz jaunajām telpām ministrija varētu pārcelties pēc pieciem gadiem. Tikmēr vairāk nekā 1,8 miljoni eiro nepieciešami līdzšinējās ēkās neatliekamajiem remonta darbiem, bet “Pasaules tirdzniecības centra” pārbūve ministrijas vajadzībām tiek lēsta 30,8 miljonu eiro apmērā. Par pārcelšanās izmaksām ministrs nav gatavs runāt.

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs (Vienotība)

Katrā ziņā tad jums jārunā ir ar īpašuma turētāju. Kādi ir viņu punkti, kādēļ viņi vēlās ieguldīt tik daudz vai mazāk, vai kā.

Ēka pieder Valsts nekustamajiem īpašumiem, kas aizstāv izmaksu pamatotību.

Ronalds Neimanis
Valsts nekustamo īpašumu valdes priekšsēdētājs

Tik lielai ēkai, tik nopietnai pārbūvei, tās ir pamatotas izmaksas.

Ronalds Neimanis skaidro, ka ieguldījumi turklāt atmaksāsies. Tāpēc, ka Ekonomikas ministrijas iestādes, esot zem viena jumta, aizņems par 40% mazāk telpu.

“Ekonomija būs vispirms jau uz telpām, komunālie maksājumi. Tā ir kopēja klientu apkalpošana. Kopēja reprezentācijas telpa. Šajā ēkā ir lieliska konferenču zāle, kādas Rīgā trūkst. Tas ir tas, ko ministrija un tās iestādes varēs šeit izmantot,” skaidro Neimanis.

Kā tiks finansēta pārbūve, vēl nav zināms. Iespējas ir divas – valsts budžets vai aizņēmums. Pārbūves galvenos darbus plānots sākt 2020. gadā, kad ēku būs atbrīvojuši visi “Pasaules tirdzniecības centra” pašreizējie nomnieki.
2 komentāri