Ekonomikas ministrija prognozē: Tuvāko piecu gadu laikā Latvijā pietrūks 35 000 darbinieku

24 komentāri

Jau 40% uzņēmēju Latvijā apgalvo, ka viņiem ir grūti sameklēt darbiniekus. Darba roku trūkst jau tagad, tāpēc dzimstības pieaugums kaut kad nākotnē vai aizbraucēju iespējamā atgriešanās problēmu neatrisinās.

Mums pašiem to nemanot, Latvija jau tagad ir palikusi pustukša, – 40% uzņēmēju sūdzas par grūtībām atrast darbiniekus. Ekonomikas ministrija prognozē, ka jau tuvākajos piecos gados Latvijā pietrūks 35 000 darbinieku. Absolūtais vairākums no viņiem, – ar ražošanu saistītās jomās, kā mašīnbūve un lauksaimniecība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Risinājums tiek meklēts esošo bezdarbnieku pāraudzināšanā, kas varētu aizpildīt aptuveni trešo daļu no iztrūkuma, un viesstrādniekos, kam jānosedz pārējais, līdz algas būs tik labas, lai mājup sāktu braukt emigranti. Tādēļ valdība tagad plāno atvieglot viesstrādnieku ievešanu Latvijā.

Tas gan liek jautāt – cik, no kurienes un kādās profesijās? Šobrīd absolūtais vairākums viesstrādnieku nāk no bijušās Padomju Savienības, kuru vieno krievu valoda. Jau desmitkārt mazāk viesstrādnieku ir no tādām eksotiskākām valstīm kā Indija vai ASV.

Lai arī ierēdņi cer uz augsti kvalificētiem iebraucējiem kā programmētāji, ārsti un inženieri, šobrīd lielais vairums ir vienkārši šoferi tālbraucēji.

Vai Latvijas nākotne ir iespējama bez ārvalstu darbaspēka un cik lielā apjomā tam jāļauj ieplūst, skatieties TV3 Ziņu sagatavotajā sižetā!

 

 

TOP komentāri

 • Ha!
  +6 +5 -1

  Ha!

  Varbūt pamēģiniet algas maksāt? Pastaigāu pa darba intervijām- darbs smags, aukstumā, slapjumā, smagumi jāceļ, pa 11-12 stundām, bet alga... Ups... minimālā gan... Ja nu kas vēl biki uz rokas klāt, tad jau jakrīt ekstāzē.
 • Aivars Rozītis
  +4 +4 0

  Aivars Rozītis

  Par 300 - 500 eiro algu uz rokas neviens nortmāls sevi cienošs darbinieks nestrādās . Tie brauc prom uz ārzemēm . Bet darba devējs bieži nav spējīgs vairāk maksāt . Ar nodokļu nemitīgu celšanu šīs ekonomiskās problēmas neatrisināt. ZZS valdība neprot vadīt šo valsti , negrib apkarot korupciju un valsts izzadzējus !
 • Darbs
  +3 +3 0

  Darbs

  Vienīgais, ko Latvijā vajag pāraudzināt, ir valsts iestāžu ierēdņi, birokrāti un citi liekēži-parazīti, kuri parazitē uz nodokļu maksātāju naudas!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl