Ekonomikas ministrija pārbaudē secina, ka “Sadales tīkls” maldinājis par koģenerācijas staciju nodošanu ekspluatācijā

2 komentāri

Atrasts atbildīgais skaļajā enerģijas subsīdiju jeb OIK izkrāpšanas lietā.

Ekonomikas ministrijas pārbaudē secinājusi, ka valsts uzņēmumā “Sadales tīkls” pieļauta sistēma, kā fiktīvas spēkstacijas var pretendēt uz valsts atbalstu. Cik ilgi šī sistēma pastāvējusi, pašlaik gan nav skaidrs.

Taču atklājumi ir gana skarbi, tāpēc ekonomikas ministrs rosina izvērtēt “Sadales tīkla” vadītāja atbilstību amatam.

Ekonomikas ministrija otrdien, 31. oktobrī, iepazīstināja valdību ar pārbaudes rezultātiem. Tajā teju visa atbildība uzvelta “Sadales tīklam”. Uzņēmums esot maldinājis ministriju par koģenerācijas staciju nodošanu ekspluatācijā. Šajā procesā, kura veiksmīga pabeigšana uzņēmējiem garantē dāsnas valsts subsīdijas, iztrūcis svarīgs posms, nav prasīts saskaņojums būvvaldē.

Pagaidām gan nav skaidrs, cik ilgstoši un plaši zaļo spēkstaciju darbības imitācija turpinājusies. Aizdomīgas esot 37 no aptuveni 380 OIK stacijām. Pārbaudes tajās paredzēts pabeigt līdz šā gada beigām, paralēli veicot pilnu OIK saņēmēju auditu. Negaidot tā rezultātus, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens lūdzis “Sadales tīkls” mātes kompānijas “Latvenergo” padomi izvērtēt uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anda Pinkuļa atbilstību ieņemamajam amatam.

Pinkulis TV3 Ziņām uzsvēra, ka savu atbildību par krāpšanos ar OIK stacijām, nesaskata.

Pinkulis atgādināja, ka uzņēmums par notikušo jau vērsies Valsts policijā, bet no amata atstādināti četri par elektrības pieslēgumiem atbildīgie uzņēmuma darbinieki. “Sadales tīkls” anulējis iepriekš izsniegto atļauju vienai no raidījuma “Nekā personīga” fiksētajām astoņām dabā neesošajām stacijām Saldū, ko apsaimniekoja  uzņēmums “Briedis būve”.  Savukārt ar uzņēmēju Māri Martinsonu saistītajai “Rīgas enerģijas” koģenerācijas stacijai pieprasīts veikt atkārtotus testus.

TOP komentāri

  • s
    +2 +2 0

    s

    Ministrija nekontrolē savus apakškantorus, apakšējie- savus.Zivs pūst no galvas.Lielāks amats-lielāka atbildība.Musu ministri atradis kādu podziņu spaidītāju, kurš izrādīsies atbildīgais un sodāmais.
  • Aris Ramats

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl