Eiropas sociālistu partijas prezidents neizpratnē, kāpēc valodas centrs grib sodīt Ušakovu

0 Komentāru
Eiropas sociālistu partijas prezidents neizpratnē, kāpēc valodas centrs grib sodīt Ušakovu

Uzņemt bēgļus Latviju šodien mudināja augsta ranga kreiso spēku politiķis – Eiropas sociālistu partijas prezidents Sergejs Staniševs. Viņš uzskata, – ja eiropieši šajā jautājumā neizrādīs solidaritāti, Eiropas Savienībai draud sabrukums. Rīgā Staniševs ieradies, lai popularizētu savas idejas un arī savus sabiedrotos.

Sergejs Staniševs ir dzimis Ukrainā kāda komunistu aktīvista ģimenē, bet augstāko izglītību ieguvis Maskavā perestroikas laikā. Deviņdesmitajos gados viņš ieguvis Bulgārijas pilsonību un iesaistījies vietējā politikā, kļūstot vispirms par vietējo komunistu mantinieces Bulgārijas sociālistiskās partijas priekšsēdi, bet pēc tam – premjerministru.

Vēlāk viņš ievēlēts Eiroparlamentā un kļuvis par Eiroparlamenta otras lielākās – sociālistu – frakcijas prezidentu. Šajā frakcijā kopš 2015. gada ietilpst arī partija no Latvijas – Saskaņa. Staniševs neslēpa, ka viņa vizītes Latvijā mērķis ir pareklamēt savu politisko sabiedroto Nilu Ušakovu.

“Ierodoties Rīgā, biju patiesi pārsteigts, kad uzzināju, ka Valsts valodas centrs grasās sodīt Ušakova kungu par komunicēšanu ar pilsētniekiem krieviski. Vai tā tiešām ir svarīgākā problēma Latvijā?” jautā Staniševs.

Rīgā viņš tikās ar Ušakovu, kā arī nolasīja lekciju Latvijas Universitātē. Tajā Staniševs akcentēja kreiso spēku iecienītā saukļa – solidaritātes – nozīmi Eiropas politikā. Viņaprāt, ir ļoti svarīgi, lai Eiropas valstis labprātīgi piekrīt bēgļu pārdalei, jo tādā veidā tiktu izrādīta solidaritāte, bez kuras Eiropai draudot sabrukums.

“Ja nebūs kopības sajūtas, pastāv īsts risks, ka Eiropas Savienība sabruks. Jo bagātākās valstis kā Vācija, kuru nauda finansē infrastruktūras uzlabojumus Latvijā, Bulgārijā un citur, neredzēs sev ieguvumu no tā,” saka Eiropas sociālistu partijas prezidents.

Rīgas mēram, kurš iepriekš sūdzējies, ka Rīgā bēgļiem nebūtu vietas, tagad nekas cits neatlika, kā piekrist bulgāru viesa izteikumiem. “Sākot no, piemēram, mākslas muzeja vai Ziemeļblāzmas un tiltiem, ielām, lieliem ceļiem. Visur ir Eiropas nauda. Pēc aprēķiniem 25% valsts budžeta ir Eiropas nauda. Un šajā situācijā pateikt, ziniet ko, mēs turpināsim ņemt šo naudu, bet tos 100 vai 200 bēgļus neņemsim, nu tu nevari tā rīkoties,” tā Ušakovs.

Jāpiebilst, ka sociālisti ir otrā lielākā Eiropas Parlamenta frakcija, aiz konservatīvās Eiropas tautas partijas, kurā Latviju pārstāv Vienotība.

Video

0 Komentāru