Eiropas Parlaments apstiprina atgriešanos pie vecā sadzīves tehnikas energomarķējuma

Komentāri

Eiropas Parlaments lēmis, ka pašreiz izmantotā sadzīves tehnikas marķējuma sistēma kļuvusi patērētājiem mulsinoša. Daudziem pircējiem galvu jauc daudzās pluszīmes, tās visā Eiropā tiks aizstātas tikai ar alfabētisku skalu – no A līdz G.

Eiropas Savienības (ES) vienotais energomarķējums pastāv jau 20 gadus, nosakot sadzīves tehnikas energoefektivitāti 7 burtu sistēmā –  kur A klases ierīces ir visefektīvākās, bet G – vismazāk efektīvās. Taču tehnoloģisko inovāciju dēļ jau labu laiku pastāv situācija, kad vairums ražojumu pieder pie augstākajām klasēm, burtam klāt piekabinot vienu vai vairākus plusus, kamēr citas klases ir tukšas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiroparlamenta ziņotājs par energomarķējumu maiņu bloka dalībvalstīs, stāsta, ka tas radījis apjukumu, tādēļ nolemts atgriezties pie vecās skalas. Līdz ar to no 2019. gada sadzīves tehnikas energomarķējums būs atkal tikai skalā no A līdz G, bet A+ sistēma vairs nepastāvēs vispār.

Ilgtermiņā ieguvums no energoefektīvāku ledusskapju, veļas un trauku mazgājamo mašīnu, putekļusūcēju un cepeškrāšņu iegādes ir samazināti elektrības rēķini. Iecerēts, ka jaunā energomarķējuma sistēmas dēļ ražotāji ieguldīs līdzekļus vēl taupīgāku elektroierīču izstrādē.

Krišjānis Kariņš

Krišjānis Kariņš
Eiropas Parlamenta deputāts

Tas ir arī spiediens ražotajiem, jo visi ražotāji gribēs būt tajā A kategorijā, tajā labākajā, jo C kategorija, kas tad tas ir, izklausās slikti. Tātad viņi attīstīs savu tehniku tā, lai tā būtu efektīva. Viņiem jākonkurē ar citiem ražotājiem, un patērētāji no tā tikai iegūs.

Lai atkal neuzkāptu uz tā paša grābekļa un nezaudētu saikni ar tehnoloģiju attīstību, marķējuma sistēmu pārskatīs, kad 30% dalībvalstu tirgū pārdoto elektropreču atbildīs augstākajam energoefektivitātes novērtējumam – A.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl