Eiropas likumu dēļ Latvijā nevar aizliegt izvietot cigaretes pircējiem redzamās vietās

Komentāri

Ar juridisku kāzusu beigusies Saeimas atbildīgās komisijas sēde, kurā deputāti emocionāli sprieda par labojumiem Tabakas aprites likumā. Tautas kalpi atbalstīja ieceri aizliegt veikalos tabakas izstrādājumus izvietot pircējiem redzamās vietās. Taču izrādās, ka šāda norma nav saskaņota ar Eiropas Komisiju. Tagad deputāti izmisīgi prāto, kā izvairīties no soda sankcijām.

Labojumus Tabakas aprites likumā Saeimas deputāti jau pieņēma divos lasījumos. Pirms izskatīšanas trešajā – galīgajā lasījumā – parlamenta atbildīgā komisija vēl sprieda par strīdīgajiem jautājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Asas debates izvērtās par ieceri aizliegt tirdzniecības vietās cigarešu paciņas izlikt pircējiem redzamās vietās.

Finanšu ministrijas pārstāvis akcentēja, ka iecere nav saskaņota ar Eiropas Komisiju. Turklāt šādas izmaiņas veicināšot nelegālu cigarešu izplatību.

Foto

Neraugoties uz brīdinājumu, ka Eiropas Komisija varētu uzsākt pārkāpuma procedūru pret Latviju, komisijas deputātu vairākums atteicās šo ieceri izņemt no likumprojekta un nācās sēdi pārtraukt.

Tūlīt pēc sēdes deputāti sāka aktīvi spriest par to, kā izvairīties no sankcijām un soda naudas maksāšanas. Scenārijs varētu būt šāds – nākamajā komisijas sēdē šo normu tomēr izņems no likumprojekta. Tad politiķi to saskaņos ar Eiropas Komisiju un atkal atvērs Tabakas aprites likumu.

Atgādinām, ka no likumprojekta jau svītrotas vairākas strīdīgas ieceres, tostarp aizliegums smēķēt grūtniecēm un iecere par pīpēšanas tabu automašīnu salonos.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl