Eiropas Komisijas regulas drīzumā liks atvadīties no jaudīgiem putekļu sūcējiem

Komentāri

Šogad 1.septembrī stājas spēkā Eiropas Komisijas regula, kas paredz pāriet uz ekonomiskākiem un videi draudzīgākiem putekļu sūcējiem.

2014.gadā jau notika pirmā pāreja uz mazāk jaudīgiem putekļu sūcējiem – to jauda līdz šim nedrīkstēja pārsniegt 1600 vatus. Bet no 1.septembra drīkstēs tirgot tikai tādus putekļu sūcējus, kuru jauda nepārsniegs 900 vatus. Tāpat regula arī nosaka zemāku gada enerģijas un to, ka putekļu izdalīšanās rādītājs nedrīkstēs pārsniegt 1%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Kaspars Kreics
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs

Ieviešot šo jauno eko marķējumu un arī samazinājumus ir aprēķināts, ka līdz 2020.gadam katru gadu Eiropas iedzīvotāji spēs ietaupīt apmēram tik daudz elektrības, cik patērē 5 miljoni mājsaimniecību.

Sadzīves tehnikas tirgotāji gan mierina, ka zemākas motora jaudas nenozīmē sliktāku ierīces veiktspēju un vilkmi.

Bet kā jaunos noteikumus vērtē iedzīvotāji, plašāk skatieties LNT Ziņās plkst. 20.00!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl