Eiropas galvaspilsētu mēri paraksta Rīgas deklarāciju, kurā aicina nepārtraukt Kohēzijas fondu finansējumu pilsētām

0 Komentāru

Atņemot finansējumu Eiropas Kohēzijas fondiem, pēc būtības var tikt apdraudēta visas Eiropas nākotne, – tā pēc Rīgā notikušās Eiropas galvaspilsētu mēru sanāksmes izteicies Nils Ušakovs.

Pilsētu vadītāji parakstīja deklarāciju, pieprasot, lai fondu nauda būtu pieejama vismaz līdz 2027. gadam. Eiropas galvaspilsētu mēru sanāksme ir ikgadējs pasākums, un šī ir pirmā reize, kad tā notiek Austrumeiropā.

Piektdien, 22. septembrī, Vecrīgā pulcējās mēri, vicemēri un vienkārši augstas amatpersonas no visām Eiropas Savienības (ES) galvaspilsētām. Viņi apsprieda Eiropas nākotni pēc Lielbritānijas izstāšanās, to, kā pilsētām kļūt zaļākām, un, protams, arī naudas lietas.

Tikšanās noslēdzās ar Rīgas deklarācijas parakstīšanu, kurā mēri pieprasīja Eiropai Kohēzijas fondu līdzekļus saglabāt pieejamus vismaz līdz 2027. gadam. Rīgas mērs Nils Ušakovs skaidroja, ka šie fondi nepieciešami, lai izlīdzinātu ekonomisko situāciju starp dalībvalstīm, bet tagad to pastāvēšana esot apdraudēta, jo līdz ar Lielbritānijas izstāšanos Eiropas budžets zaudēšot septiņus miljardus eiro.

Nils Ušakovs
Rīgas mērs

Ja mēs šo instrumentu zaudēsim, tad pēc būtības apdraudēts ir arī viss sapnis par apvienoto Eiropu. Tādēļ mēriem ir bažas, un viņi atbalstīja deklarāciju, kur ir pateikts, ka šī politika jāturpina vismaz līdz 2027. gadam.

Savukārt Eiropas Komisijas viceprezidents Marošs Šefčovičs teica, ka debates par nākamo ES budžetu un kohēzijas politiku ir tikai uzsāktas.

Marošs Šefčovičs
Eiropas Komisijas viceprezidents

Mēs tikai nupat esam sākuši apspriest nākamo septiņu gadu budžetu, tādēļ man bija ļoti, ļoti svarīgi dzirdēt no mēriem, ka viņi kohēzijas politiku uzskata par atslēgu tam, lai padarītu Eiropu pārtikušāku, un tādēļ mums jāpārliecinās, ka tā saņems atbilstošu finansējumu.

Arī nākamgad Eiropas mēru samits norisināsies Austrumeiropā – šoreiz par tā norises vietu izraudzīta Ļubļjana Slovēnijā.

0 Komentāru