Eiropā strauji izplatās putnu gripa

1 komentārs

Strauji izplatoties putnu gripai Eiropā, pastāv liels drauds ievazāt slimību mājputnu populācijā arī Latvijā.

Zemkopības ministrijā darba sanāksmē būs jaunākā informācija par slimības izplatību un tās dēļ noteiktiem ierobežojumiem Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar putnu gripu slimo mājputni – vistas, pīles, zosis, tītari, paipalas, pāvi, fazāni un strausi, retāk citas putnu sugas. Savukārt vīrusa izplatītāji ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni. Mājputni var inficēties, nonākot tiešā kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem vai uzņemot slimības ierosinātāju ar inficētu barību vai ūdeni.

Līdz šim bīstamā slimība konstatēta 12 Eiropas valstīs. To veterinārie dienesti nekavējoties ieviesuši apkarošanas un kontroles pasākumus, lai novērstu vīrusa izplatīšanos jaunās mājputnu novietnēs, kā arī noteiktas aizsardzības un uzraudzības zonas ap sērgas skartajām novietnēm.

TOP komentāri

  • yes
    +1 +1 0

    yes

    klau,a uz zivīm tas neattiecas,vai ne!?
    mums krievijas veterinārā pārbaude gaidāma,bet,zinu,viss būs labi,krievija ņems mūsu šprotes,lai rullē vilnis :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 5

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl