Eiropā strauji izplatās putnu gripa

1 komentārs

Strauji izplatoties putnu gripai Eiropā, pastāv liels drauds ievazāt slimību mājputnu populācijā arī Latvijā.

Zemkopības ministrijā darba sanāksmē būs jaunākā informācija par slimības izplatību un tās dēļ noteiktiem ierobežojumiem Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar putnu gripu slimo mājputni – vistas, pīles, zosis, tītari, paipalas, pāvi, fazāni un strausi, retāk citas putnu sugas. Savukārt vīrusa izplatītāji ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni. Mājputni var inficēties, nonākot tiešā kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem vai uzņemot slimības ierosinātāju ar inficētu barību vai ūdeni.

Līdz šim bīstamā slimība konstatēta 12 Eiropas valstīs. To veterinārie dienesti nekavējoties ieviesuši apkarošanas un kontroles pasākumus, lai novērstu vīrusa izplatīšanos jaunās mājputnu novietnēs, kā arī noteiktas aizsardzības un uzraudzības zonas ap sērgas skartajām novietnēm.

TOP komentāri

  • yes
    +1 +1 0

    yes

    klau,a uz zivīm tas neattiecas,vai ne!?
    mums krievijas veterinārā pārbaude gaidāma,bet,zinu,viss būs labi,krievija ņems mūsu šprotes,lai rullē vilnis :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl