3 komentāri
Eiropā lielākie dzērāji ir Lietuvā un Igaunijā, Latvija 14. vietā
Foto: LETA

Vidēji viens Latvijas iedzīvotājs gada laikā izdzer 10,2 litrus alkohola, taču vēl satraucošāka situācija ir Lietuvā un Igaunijā, kur vidējais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju ir attiecīgi 12,3 un 12,7 litri.

Lietuva ir pirmajā vietā Eiropas Savienībā pēc alkohola patēriņa uz vienu iedzīvotāju, bet Igaunija – otrajā vietā Eiropā, liecina dati par alkohola patēriņu 2013. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr trešajā vietā pēc vidējā alkohola patēriņa uz vienu iedzīvotāju ir Austrija (12,2 litri), ceturtajā – Francija (11,8 litri), piektajā – Īrija (11,6 litri).

Šīm valstīm seko Čehija, Ungārija, Luksemburga, Slovēnija, Vācija, Portugāle, Horvātija, Apvienotā Karaliste un tad – Latvija.

Vēl mazāk alkohola nekā Latvijā lieto Polijā, Bulgārijā un arī – Eiropas Savienības 28 dalībvalstīs vidēji. Vidējais rādītājs ES ir 10,1 litrs uz vienu iedzīvotāju gadā.

Gada laikā vidēji viens Latvijas iedzīvotājs patērē 8,9 litrus absolūtā alkohola, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija par 2013. gadu. Satraucošā statistika liecina, ka viens 15 gadus vecs un vecāks Latvijas iedzīvotājs gada laikā patērē 10,4 litrus alkohola.

Pēdējos piecos gados alkohola patēriņu varētu definēt kā nosacīti stabilu, bet ar nelielu palielināšanās tendenci.

TOP komentāri

 • Gatis
  0 0 0

  Gatis

  Vidēji es izdzeru nulli litru gadā jo vispār nelietoju alkoholu.Statistika ir vidēji ticama
 • Dzimtene
  0 0 0

  Dzimtene

  Ņemot vērā Latvijas vidējo algu, tad nav nekāds brīnums, jo veikalā pirkt nevaram atļauties. Mēs latvieši zinām, kur var nopirkt bez čeka, pasūtīt no Baltkrievijas vai kā savādāk iegādāt dziru. Nezinu nevienu,kas gada laikā izdzer tikai 10l.
 • Ha,ha,ha
  0 0 0

  Ha,ha,ha

  Tas ir ļoti nosacīts rādītājs, pie tam vidējais! Šeit noteikti nav ieskaitīts mājās ražotais un patērētais alkohols - alus, vīns un "dzimtenīte"! Ņemot vērā kādu draņķi pārdošanai izlaiž "Latvijas balzāms", var droši secināt ka vismaz divreiz vairāk tiek patērēta "dzimtenīte", kuras normāls stiprums ir 45*. Piemēram man, kad ir luste, 10 litri patērējas vienā nedēļā,dažreiz vēl vairāk. Tas ir atkarīgs no kompanjonu skaita, pasākuma nozīmīguma utt. Dzer boob, nabādoj,pordzeivosim vysu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl