Eiropa atkopjas pēc postošiem plūdiem

0 Komentāru
Eiropa atkopjas pēc postošiem plūdiem
REUTERS/SCANPIX

Eiropā lēnām atkāpjas plūdi, kas postījuši Vāciju, Beļģiju, Nīderlandi un citas valstis reģionā, kā arī paņēmuši gandrīz 200 dzīvību, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Vēl joprojām nav ziņu par vairākiem bezvēsts pazudušajiem. Vietām lietusgāzes vēl turpinās, virzoties pāri Austrijai. 18. jūlijā Vācijas kanclere Angela Merkele ieradās plūdu izpostītajos Vācijas rietumos, lai runātu ar iedzīvotājiem un apliecinātu federālo atbalstu.

Merkele piebilda, ka bagātajā vācu valodā trūkst vārdu, lai aprakstītu redzēto postažu. Postījumi Vācijā jau nodēvēti par lielāko dabas katastrofu gadsimta laikā. Uzkopšana un bezvēsts pazudušo meklēšana notiek arī Beļģijā, kur vietām postījumi ne mazāk smagi.

“Vietējie iedzīvotāji mums deva ziņu, ka viņi dzirdēja skaņas, klusas balsis, tādēļ šobrīd aktīvi pārmeklējam ēku gruvešus. Iespējams, tur ir cilvēks. Šādu ziņu mums nodeva trīs atsevišķas personas. Lielākā daļa bojāgājušo ir Vācijā – vismaz 156 cilvēki. Beļģijas premjerministrs Aleksandrs de Kro otrdienu izsludinājis par nacionālo sēru dienu,”  stāsta Beļģijas ugunsdzēsējs Olivjē Gusts.

Svētdien, 18. jūlijā, uzkopšana notika arī Nīderlandē, kur vairākās pilsētās ielu vietā parādījās upes. Valstī vēl joprojām spēkā evakuācijas pavēles.

0 Komentāru