Komentāri
Eiropa atbalsta iespaidīgus dzelzceļa projektus; uz ceļiem būs arvien mazāk smago kravas auto

Eiropas Savienības nākotnes vīzijā dzelzceļš ir iecerēts kā galvenā iekšzemes kravu un transporta plūsmas artērija. Eiroparlamenta deputāti vienojušies turpmākajos gados milzīgas summas atvēlēt dzelzceļa projektiem, tostarp “Rail Baltica”, lai nākotnē kravas automašīnu skaitu uz ceļiem pamatīgi samazinātu.

Smago automašīnu jeb tautā saukto “fūru” laiks Eiropā ir skaitīts – tā var secināt pēc eiroparlamentāriešu teiktā. Strasbūrā lemts pamatīgi veicināt dzelzceļa tīkla attīstību, lai lielāko daļu no kravām no autoceļiem novirzītu uz sliedēm. Smagie auto bojā ceļus, rada sastrēgumus un bīstamas situācijas, piesārņo vidi. “Fūres” kā ieroci izvēlējušies par teroristi Nicā un Berlīnē, nogalinot ap simts cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropa plāno dzelzceļa attīstību veikt, atverot tirgu. Piemēram, valsts dzelzceļa pakalpojumu sniedzējus izvēlēs konkursa kārtā, kas būs atvērts visiem ES dzelzceļa operatoriem. Sistēmas pilnīga ieviešana gan aizņems daudzus gadus.

Eiropas pamatnostādnes ir skaidras – mazāk gaisa un auto satiksmes, vairāk dzelzceļa un iekšzemes ūdenstransporta. Tā ir politiska cīņa, lai liktu arī pasažieriem izvēlēties dzelzceļu. Par dzelzceļa tīkla attīstības efektivitāti pārliecināts arī eirokomisārs Valdis Dombrovskis.

Pārbaudes vizītē uz Baltijas valstīm sola doties eiroparlamentārieši. “Protams, īpaši svarīgi tas ir Baltijas valstīm. Vismaz pagaidām jūs esat ciešāk saistīti ar Krievijas dzelzceļa sistēmu, un mums jūs ir jāpievelk ciešāk Eiropai. Dzelzceļa komiteja viesosies maijā, un cerams, ka iegūsim izsmeļošu informāciju par projektu,” teic Eiropas Parlamenta Transporta komitejas loceklis Vims van de Kamps.

Problēmas “Rail Baltica” projektā gan ir manāmas – Vides ministrija paziņojusi, ka Salacgrīvas novada domes iecerētās ”Rail Baltica” trases alternatīvas īstenošana nav savietojama ar projekta kopējo laika grafiku. Pilsētas dome tagad konsultējas ar ekspertiem, lai lemtu par turpmāko iespējamo rīcību.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl