Eglīšu eksports: Latvijā audzētās eglītes ir pieprasītas Zviedrijā un Somijā

Komentāri

Karstākais darba laiks šobrīd sācies eglīšu audzētājiem un tirgotājiem. Tikmēr vairāki Latvijas uzņēmumi šobrīd pievērsušies Ziemassvētku eglīšu eksportam.

Sudrabegles ir diezgan pieprasītas tirdzniecības vietās, jo uz tām ļoti labi turas skujas un viegli karināt dažādas rotas, stāsta Stādu audzētāju biedrības vadītājs. Tikpat labi tiek pirktas parastās Latvijas egles un baltegles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmums

Izvēloties griezto eglīti, jāpievērš uzmanība divām lietām. Pirmkārt, cik labi turas skuja pie zariem, kā arī zaru lokanībai. Jo, ja tas tā nav, tad tā ir visai droša pazīme, ka eglīte griezta sen.

Stādu audzētavās decembra vidus ir karstākais laiks – jāpaspēj apmierināt augošu pieprasījumu pēc Ziemassvētku kociņiem, turklāt lai tie nesāktu ātri birt, egles jācērt ļoti tuvu pašai pārdošanai. Šis arguments ir svarīgs konkurencē ar ievestajām eglēm.

Stādu audzētavas ”Dimzas” darbinieces Sabīne un Dace sagatavo pārdošanā Ziemassvētku kociņus, kuri tikko ir atvesti no meža. Viņas pielīdzina un atlasa smukākās tirgošanai.

Eglīšu audzētāju Latvijā ir pāri simtam. Aptuveni 10 no tiem nodarbojas arī ar Ziemassvētku kociņu eksportu – pārsvarā uz Ziemeļvalstīm – Zviedriju un Somiju.  Iespraukties šajā egļu biznesā izdevies tāpēc, ka mēs varam piedāvāt eksportēt egles par trešdaļu lētāk nekā piemēram dāņi, kuri ir lielākie Ziemassvētku kociņu eksportētāji Eiropā. Ir arī tādi audzētāji, kuri sāka eksportēt Latvijā audzētās sudrabegles podiņos Uzbekistānā un Kazahstānā.

Arī pie mums pēdējā desmitgadē arvien biežāk cilvēki izvēlas uz Ziemassvētkiem iegādāties eglīti podā. Atšķirībā no grieztajiem kociņiem, kas Latvijas tirdzniecības vietās nonāk ne tikai no pašmāju mežiem un kokaudzētavām, bet arī no citām Eiropas valstīm, podos esošās egles pārsvarā ir audzētas tepat Latvijā.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl