Komentāri

Tas ir nopietns signāls arī Latvijai, tā eksperti komentē Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu, ka Itālija pārkāpusi Eiropas Cilvēktiesību konvenciju, jo valstī viendzimuma pāriem nav tiesību laulāties un nav iespēju arī citādā veidā reģistrēt savu kopdzīvi.

Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce gan norāda, ka tas vēl automātiski neuzliek Latvijai pienākumu  pieņemt regulējumu, lai savas attiecības varētu reģistrēt homoseksuāli pāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr, ja Eiropas tiesā nonāktu līdzīga prasība arī no Latvijas, tad ir ļoti ticams, ka spriedums būtu līdzīgs. Un tādā gadījumā arī mūsu valstī varētu nākties izstrādāt regulējumu, kas ļautu reģistrēt attiecības arī viendzimuma pāriem.

“Šis Cilvēktiesību tiesas spriedums neuzliek tiešu pienākumu Latvijai nekavējoties grozīt esošo regulējumu vai pieņemt jaunu, taču, ja šis spriedums stāsies spēkā pašreizējā redakcijā, tad tas ir ļoti nopietns signāls no ECT, gan kādas tendences tā saskata pārējās Eiropas Padomes dalībvalstīs, gan arī par to, kā ECT interpretē tiesības uz privāto un ģimenes dzīvi. Tas būs Latvijai ļoti nopietni jāvērtē,” norāda Līce.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl