Komentāri
Ebolas vīrusa izplatīšanās risks Latvijā ir zems

Pasaules Veselības organizācija (PVO) Ebolas vīrusa izplatīšanās risku Eiropas reģionā, tostarp arī Latvijā, joprojām vērtē kā zemu, uzsver Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti (SPKC).

Jau ziņots, ka Rietumāfrikā no Ebolas vīrusa miruši jau gandrīz 4000 cilvēku. Spānijā šonedēļ tika konstatēts pirmais zināmais gadījums, kad inficēšanās ar Ebolas vīrusu notikusi ārpus Āfrikas. Medmāsa strādājusi slimnīcā, kurā miruši divi Āfrikā ar Ebolas vīrusu inficējušies cilvēki.
Kā aģentūrai LETA sacīja SPKC pārstāve Anete Jansone, Latviju vīruss varētu sasniegt tāpat kā jebkuru citu valsti – ja tas tiktu ievests.
Patlaban riska grupas, kurām pastāv augstākais risks vīrusu atvest uz jebkuru pasaules valsti, ir brīvprātīgie darbinieki un medicīnas personāls, kas dodas uz vīrusa uzliesmojuma skartajām valstīm, lai aprūpētu Ebolas vīrusa slimniekus. Tāpat arī šajā grupā ir cilvēki, kuriem slimības skartajās valstīs dzīvo radinieki, ja viņi dodas viņus apciemot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jansone gan uzsver, ka Latvijā Ebolas vīrusa ievešanas risks ir vēl zemāks, jo patlaban nav zināms neviens gadījums, kad aprūpēt Ebolas vīrusa slimniekus uz šīm valstīm būtu devušies mediķi no Latvijas, kā arī no un uz Latviju nav tiešu avioreisu uz Ebolas skartajām valstīm.
Lai arī PVO šobrīd nav noteikusi ceļojumu un tirdzniecības ierobežojumus uz Ebolas vīrusa skartajām valstīm, SPKC tomēr iesaka atlikt nebūtiskus ceļojumus uz tām.

Epidemiologi skaidro, ka galvenais infekcijas apkarošanas pasākums ir izslēgt citu personu kontaktu ar Ebolas vīrusa pacienta asinīm un citiem izdalījumiem, kā arī viņu piesārņotajiem priekšmetiem. Vīruss neizplatās pa gaisu. Nav iespējams ar to inficēties, pieskaroties naudai, pārtikas un rūpnieciskām precēm, peldoties baseinos, lietojot uzturā pārtikas produktus, ēdienus vai dzeramo ūdeni. Arī odi un citi posmkāji nepārnēsā Ebolas vīrusu.

Pašlaik Ebolas vīrusa uzliesmojums ir konstatēts četrās Āfrikas valstīs – Gvinejā, Libērijā, Sjerraleonē un Nigērijā. “Pat tad, ja dzīvojat slimības skartajā apvidū vai esat ceļojot apmeklējuši šo apvidu, inficēšanās risks ar vīrusu ir ārkārtīgi zems, ja vien neesat tieši saskārušies ar dzīvu vai mirušu inficētu cilvēku vai dzīvnieku ķermeņa šķidrumiem,” uzsver SPKC speciālisti.
SPKC speciālisti turpina sekot līdzi situācijai sadarbībā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centru un norāda, ka ir gatavi organizēt nepieciešamos pasākumus, ja infekcija tiks ievesta valstī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl