E-veselības projekts, kurā ieguldīti miljoni, netiks ieviests vēl gadu

Komentāri

Asi kritizētā e-veselības sistēma, kuras izveidē valsts līdz šim investējusi miljonus, netiks ieviesta vēl gadu – tā otrdien, 1. decembrī, pēc asām diskusijām nolēma valdība. Pret e-veselības sistēmu iebilda arī ģimenes ārsti, kas šo projektu uzskata par nekvalitatīvu un aicina šo gadu izmantot sistēmas sakārtošanai, lai nodrošinātu pacientu datu drošību. 

Tas, ka projekta ieviešana būs tikai nākamgad, nozīmē to, ka veselības nozarē receptes un slimības lapas vēl gadu saglabāsies papīra formātā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Guntis Belēvičs, veselības ministrs:

Gada laiks no šīs dienas, 12 mēnešu laikā mums ir jāsadūšojas un jāsāk strādāt ar e-slimības lapu, ar e-recepti, jo galu galā mēs esam gadiem ilgi uz to gājuši.

Mēnesi pirms termiņa Veselības ministrijai jāiesniedz izvērtējums par paveikto, tostarp, vai sistēma ir droša darbam. Tieši drošības jautājums valdības sēdē raisīja karstākās debates – ģimenes ārstu pārstāvis kaismīgi uzstāja uz prasībām, pat pārkliedzot premjeri.

 

Ģimenes ārsti uzskata, ka e-veselības sistēma izstrādāta nekvalitatīvi. Par to liecina pirmais un pagaidām pēdējais mēģinājums ievadīt sistēmā datus: to, ko vajadzējis izdarīt piecu minūšu laikā, ārsts varēja izdarīt vien divu stundu laikā.

Skaties foto!

Ārsti uzskata, ka e-sistēmas ieviešanas termiņa atlikšana pati par sevi neko nedod, un cer, ka šajā laikā sistēma tiks būtiski uzlabota. Ārsti arī vēlas panākt, lai pievienošanās sistēmai, kā tas ir Igaunijā, notiktu brīvprātīgi. Kopumā Latvijā e-veselības sistēma tiek gatavota jau deviņus gadus.

Latvijā darbojas aptuveni 1300 ģimenes ārsti, un puse no tiem ir nodrošināti vismaz ar diviem datoriem. Līdz ar to daudziem gada laikā būs arī vēl jāveic investīcijas datortehnikas iegādē.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl