Dzīvnieku patversmēs brīvprātīgo kļūst arvien vairāk

6 komentāri

Sākumā atnāk pats, bet pēc tam atved visu klasi – dzīvnieku patversmēs novērots kas pārsteidzošs, proti, arvien vairāk bērnu un jauniešu vēlas tajās kļūt par brīvprātīgajiem un labprāt ved suņus pastaigās.

Aļesja, kura mācās 12. klasē, kļuva par dzīvnieku patversmes ”Ulubele” brīvprātīgo pirms gada. Tas esot bijis spontāns lēmums – kopā ar draudzeni nolēma ”izkrāsot” patversmes suņu ikdienu. “Tas, kas motivē, ir laimīgas sejas pastaigas laikā. Ka var kaut ko mainīt. Uztaisīt. Ne katra dzīvnieka dienu laimīgu, bet vismaz kāda, viena.”

Suņi pastaigas laikā atplaukst, ar savām emocijām dalās Aļesja. “Kļūst pilnīgi citādāki nekā voljerā. Piemēram, Bella voljerā cenšas mīļoties un parādīt sevi kā aktīvu suni, bet pastaigā ir diezgan mierīga.”

“Dzīvnieki nespēj pateikt, ka viņiem patīk, bet viņi var tev pasmaidīt, viņi grib ar tevi pastaigāt, viņi ļauj, lai viņus pakasa. Tā ka pretī dod tādu pozitīvu siltumu,” ar savu pieredzi dalās brīvprātīgā Diana.

Tikmēr bērnu psihologi uzskata, ka šī pieredze palīdzēs jauniešiem turpmākajā dzīvē. “Cilvēks ar empātiju, kas spējīgs dot citiem, ir daudz patīkamāks komunikācijā, un pārējie izvēlas būt ar viņu kopā nekā ar tādu, kuram ir savas ambīcijas un savas vajadzības,” akcentē Rīgas 64. vidusskolas psiholoģe Daina Žurilo.

Patērētāju sabiedrībā, kurā šobrīd bērni un jaunieši dzīvo, pēc psihologu domām, viņiem it īpaši svarīga šāda pieredze – dot mīlestību un ieraudzīt to dzīvnieku acīs un kā dāvanu saņemt viņu smaidu.

Doties pastaigās ar patversmes suņiem var tikai pēc tam, kad ir noklausīta vairāku stundu instruktāža, turklāt jāsasniedz 14 gadu vecums, bet, ja bērns ir jaunāks, tad tie ir aicināti noklausīties lekcijas speciālajā skoliņā, un viņi sākumā tiks pielaisti pie kaķēniem un kucēniem.