Dzīvnieku patversmei, kurā mīt 370 astaiņu, nepieciešams atbalsts; palīdzēsim!

1 komentārs
Dzīvnieku patversmei, kurā mīt 370 astaiņu, nepieciešams atbalsts; palīdzēsim!
FOTO: LETA

Ulubele ir lielākā dzīvnieku patversme Latvijā, kurā šobrīd uzturas 370 dzīvnieku, un tā atrodas Līčos, pavisam netālu no Rīgas. Ikdienā līdzekļi nepieciešami dzīvnieku ārstēšanai, apkurei, ēdienam (suņi un kaķi ik dienu apēd aptuveni 100 kg barības), kā arī citām vajadzībām.

Pašvaldības finansē dzīvnieka uzturēšanos patversmē tikai pirmās 14 dienas, pēc tam dzīvnieku dzīvība ir entuziastu rokās. Daudzi šeit turpina uzturēties nedēļām, mēnešiem vai pat gadiem ilgi – kā veterāns Semo, jo Ulubelē neviens netiek iemidzināts.

Ulubele tic, ka katrs ir pelnījis dzīvot – arī sirms suņu opītis un kaķis ar trim kājām un vienu aci. Viņš tiek nosaukts par Pirātu un arī tic, ka kādreiz sagaidīs savu cilvēku.

Šobrīd Ulubele ir uzsākusi trīs apjomīgus attīstības projektus, kuriem nepieciešama Ziemassvētku vecīša un apkārtējo cilvēku atbalsts.

Ir plānots nomainīt ūdens un kanalizācijas sistēmu visā patversmes 3 ha teritorijā, izbūvēt 28 jaunus voljerus, lai pilnīgi visi Ulubeles suņi varētu beidzot atvadīties no dzīves pie ķēdes, kā arī ierīkot apgaismojumu visā plašajā teritorijā, lai dzīvnieku vakara kopšana nav jāveic tumsā.

Ūdens un kanalizācijas sakārtošanai nepieciešami 14 000, jaunu voljeru izbūvei – 23 000, bet patversmes teritorijas apgaismojumam – 4 500 eiro.

Ulubele arī ārkārtīgi priecājas par brīvprātīgo palīgu rokām, jo dzīvnieku skaits – 370 –  ir augstākais patversmes pastāvēšanas vēsturē; darbinieki tiek galā ar ikdienas rūpēm, bet brīvprātīgo atbalsts patversmē šobrīd ir nenovērtējams.

Lai kļūtu par brīvprātīgo, jāapmeklē instruktāža, kas notiek katru sestdienu un svētdienu 11.00 un 13.00). Pēc tās, parakstot brīvprātīgā līgumu, tiek izsniegta apliecība – ar to var palīdzēt patversmē, piemēram, izvest pastaigā suņus vai samīļot kaķus. Ulubele īpaši priecājas par palīgiem darbadienās (no 12.00–16.00), jo suņiem katru dienu gribas izkustināt kājas.

Ulubele pateicas visiem brīvprātīgajiem un atbalstītājiem par šogad paveikto sirds darbu! Ulubelei palīdzējuši gan individuāli cilvēki, gan draugu pulki, skolēni un studenti, dažādas apvienības un organizācijas. Ulubele atgādina visiem priekšniekiem un grāmatvežiem, ka patversme ir sabiedriskā labuma organizācija, kas dod iespēju ziedotājiem saņemt nodokļu atlaides.

26. decembrī, otrajos Ziemassvētkos, Ulubele aicina ciemos draugus un atbalstītājus uz pateicības brokastīm, kurās centīsies kopīgiem spēkiem izvilināt no meža Ziemassvētku vecīti.

Visvairāk Ulubele un arī Semo cer uz Ziemassvētku brīnumu – lai patversmē līdz Ziemassvētkiem ierastos 370 atbildīgi adoptētāji un paņemtu uz mājām kādu no iemītniekiem. Iepazīties ar dzīvniekiem var, atbraucot ciemos uz patversmi Līčos vai ieskatoties mājaslapā.

Ulubeles Ziemassvētku dāvanu saraksts

 1. Jauna ūdensvadu un kanalizācijas sistēma (14 000 eiro)
 2. 28 jaunu voljeru izbūve ar nojumēm ķēdes suņiem (23 000 eiro)
 3. Apgaismojums visā patversmes teritorijā (4 500 eiro)
 4. Kvalitatīva sausā barība un garšīgi konservi
 5. Pavadas, kakla siksnas, pašcementējošās smiltis, nagu asināmie, dzīvnieku rotaļlietas (viss, kas dzīvnieku veikalos domāts suņiem un kaķiem)
 6. Darba formas – siltas jakas un zābaki darbiniekiem (20 gab.)
 7. Sausa malka un briketes patversmes 3 krāsnīm
 8. Brilles Jāzeponkulim
 9. Brīvprātīgie katru dienu (kādi 50 gab.)
 10. Cilvēki ar plašu sirdi un mājām (370 gab.)
 11. Visiem mūsu kaķiem, suņiem, vārnai, darbiniekiem, palīgiem un atbalstītājiem – labu veselību un kaudzi mīlestības (mēs arī varam šo nodrošināt, skat. iepriekšējo punktu)

Palīdzēt Ulubeles iemītniekiem finansiāli iespējams:

Biedrība Dzīvnieku pansija Ulubele

PVN Reģ.Nr. LV 40008095993
AS Swedbank, Swift: HABA LV 22
Konts: LVL: LV38HABA0551011767179

Sīkāka informācija, sazinoties ar Ulubeles vadītāju Ilzi Džonsoni pa tālruni 20203333