Dzīvnieku cirks Latvijā ir jāaizliedz pilnībā, uzskata PVD

5 komentāri
Dzīvnieku cirks Latvijā ir jāaizliedz pilnībā, uzskata PVD
Foto: LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir paudis atbalstu savvaļas sugu dzīvnieku cirku aizliegumam Latvijā. PVD ieskatā savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana ir jāaizliedz ne tikai ceļojošos cirkos, bet visos pasākumos ar dzīvnieku piedalīšanos.

Šonedēļ organizācijas Dzīvnieku brīvība pārstāvji tikšanās laikā ar PVD Veterinārās uzraudzības departamenta vadību vienojās par vienotu nostāju attiecībā uz nepieciešamību aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkos Latvijā.

“Šāds PVD lēmums ir progresīvs solis Latvijas dzīvnieku aizsardzības likumdošanas uzlabošanā,” norāda biedrības Dzīvnieku brīvība valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons. “PVD pozīcija balstās zinātniski pamatotā nostājā, kurai pievienojas aizvien vairāk jomas profesionāļu visā Eiropā.”

Jau ziņots, ka nesen Eiropas Veterinārārstu federācija aicinājusi Eiropas un nacionālā mēroga kompetentajām iestādēm visā Eiropā aizliegt savvaļas sugu zīdītāju izmantošanu ceļojošajos cirkos, tāpēc ka nepastāv nekādas iespējas vajadzīgajā apmērā apmierināt šo dzīvnieku psiholoģiskās, kognitīvās un sociālās vajadzības. Federācija pārstāv 46 veterinārārstu asociācijas no 38 Eiropas valstīm, tai skaitā 19 valstu veterināros dienestus.

Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta. Latvijas cirkos nav pastāvīgi izmitinātu savvaļas sugu dzīvnieku. Visi savvaļas sugu dzīvnieki, kas tiek izmantoti cirka izrādēs Lavijā tiek ievesti ar ceļojošiem cirkiem no citām valstīm.

5 komentāri