Komentāri

”Tas ir tikai laika jautājums, kad sabiedrība un politiskā atmosfēra būs nonākusi atbilstoši tādā stāvoklī kā citās Eiropas valstīs,” tā dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācijas Dzīvnieku biedrības pārstāvis Sandris Ādminis, jautāts par to, vai politiķi varētu atbalstīt organizācijas iesniegumu pakāpeniski pārtraukt kažokzvēru audzēšanu Latvijā.

Ceturtdien, 4. decembrī, Dzīvnieku brīvība Saeimā iesniegs prasību Latvijā ieviest pakāpenisku kažokzvēru audzēšanas aizliegumu. Šo iniciatīvu portālā ManaBalss.lv atbalstījuši vairāk nekā 11 tūkstoši pilsoņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmēji no citām Eiropas valstīm, kurās sabiedrība ir vairāk informēta par dzīvnieku audzēšanas apstākļiem, labprāt izvēlas valstis ar mazāk informētu sabiedrību, piemēram, Latviju, sacīja S. Ādminis.

Viņš norādīja, ka patlaban Eiropā zvēru audzēšana ir aizliegta Austrijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, kā arī Maķedonijā un Slovēnijā. ”Katru gadu kādā Eiropas valstī aizliedz zvēru audzēšanu,” akcentēja S. Ādminis.

Dzīvnieku turēšana būros, kas nereti mazāki par vienu kvadrātmetru, nevar nodrošināt lapsu un ūdeļu labturību. Zvēri, dzīvojot šādos apstākļos, nereti maina savu uzvedību, piemēram, parādās agresija vai pašsakropļošanās, uzsvēra Dzīvnieku brīvība pārstāvis.

Dzīvnieki cirkā – vergi vai mīļdzīvnieki? Ekspertu, dzīvnieku aizstāvju un Rīgas cirka pārstāvju viedokli lasi šeit!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl