16 komentāri

“Rīgas Cirka izrādē Gigantisko strūklaku šovs šobrīd uzstājas bēdīgi slavena dresētāja Natālija Berežko, kuras vardarbība pret dzīvniekiem pirms pāris gadiem fiksēta šokējošos videomateriālos,” ziņo dzīvnieku aizsardzības biedrības Dzīvnieku brīvība pārstāvji.

Videomateriālos redzams, kā Natālija Berežko tukšā cirka arēnā sit pērtiķīti ar steku pa galvu un grūž ar seju pret arēnas apmali, kā arī cirka aizkulisēs asistē dresētājam Muratam Abdulajevam, kurš nežēlīgi sit, žņaudz, met pret grīdu pērtiķus Džoniju un Kuzju.

Video!

Pirms pāris gadiem dzīvnieku tiesību organizācijas Vita aktīvistei izdevies slepeni nofilmēt, kā Sanktpēterburgas cirkā dresūru laikā tiek nežēlīgi sisti un citādi fiziski ietekmēti dažādi cirka dzīvnieki. Vienā no videomateriāliem redzams, kā dresētāja Natālija Berežko tukšā cirka arēnā sit pērtiķīti ar steku pa galvu un grūž ar seju pret arēnas apmali. Citā video redzams, ka Natālija Berežko kā asistente piedalās dresūras sesijā, kurā Murats Abdulajevs nežēlīgi apejas ar pērtiķiem Džoniju un Kuzju.

Par katru neveiksmīgu trika izpildi vai nepakļaušanās mēģinājumu iebiedētie pērtiķīši tiek slānīti ar steku, dauzīti pret zemi, sisti pa seju un žņaugti, savukārt Natālija Berežko asistē Muratam Abdulajevam, padodot steku, ar ko piekaut pērtiķēnus. Šie paši pērtiķi Džonijs un Kuzja, kuri redzami video materiālos, šobrīd kopā ar dresētāju Natāliju Berežko piedalās Rīgas cirka izrādē Gigantisko strūklaku šovs.

”Šis nav pirmais gadījums, kad Rīgas Cirkā uzstājas dresētāji, kuri ir pieķerti vardarbībā pret dzīvniekiem,” saka organizācijas Dzīvnieku brīvība vadītājs Aivars Andersons. “Taču, pat ignorējot varmācīgo dresūru, cirka sistēma ir nežēlīga pret visiem dzīvniekiem, jo cirkā viņus tur vienkārši nožēlojamos apstākļos, tādējādi sagādājot tiem nepārtrauktas ciešanas,” viņš sacīja.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir informējis organizāciju Dzīvnieku brīvība, ka četri pieaugušie lāči, kas šobrīd tiek izmantoti izrādē Gigantisko strūklaku šovs, Rīgas cirka aizkulisēs ikdienā tiek turēti 1,5 x 1,2 m metāla režģu sprostos. Ir zināms, ka pieaudzis lācis mēdz sasniegt 2,5 m garumu. Izrādē tiek izmantoti arī 9 makakas pērtiķi, kurus ikdienā tur tukšos 1,2×0,8 m sprostos bez iespējām paslēpties no cilvēku un citu dzīvnieku redzes lauka, kā arī 14 kaķi un 6 suņi.

Jau ziņots, ka PVD nesen vērsies Zemkopības ministrijā, aicinot mainīt pastāvošo normatīvo regulējumu un aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā. Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta

TOP komentāri

 • Sanita Višņauska
  +6 +6 0

  Sanita Višņauska

  Es atvainojos , bet kā to vispār pieļauj ! Kur tad ir cieņa pret dzīvniekim . Es ar lielako prieki viņu pašu "dresetāju" izdarītu to pašu. Kur tādi vulgāri cilveki rodas !!?!!?!
 • Linda!
  +5 +5 0

  Linda!

  Nav ko iet uz cirkiem, nebūs tik daudz iet gribētāju, nebūs jāmoka dzīvnieciņi!!!
 • Deniss
  +5 +5 0

  Deniss

  PILNIGI IDIOTI!
  AIZ KAJAM PASHUS PRET ZEMI PASIST AR GALVU LAI VISMAZ IZSIT ARA PAREJAS SKAIDAS KAS JUMS PAURI IR PALIKUSHAS!
  JA NEJEDZ APIETIES AR DZIVNIEKIEM TAD EJ, PANEM GRABEKLI UN SLAUKI IELAS, TAS VISMAZ NAV JADRESE!
  UZ CELA IERAUDZITU TUR PAT UZ VIETAS ASINS PELKE GULETU LAI VISAS DZIVNIEKU CIESHAS IZBAUDITU!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl