Dzīvi palikuši vairs tikai 12 000 cilvēku, kuri bija spiesti piedzīvot izsūtījumu Sibīrijā

0 Komentāru

Vairākas politiskās partijas sestdien izmantoja Padomju totalitārā režīma represēto cilvēku salidojumu Ikšķilē, lai tur starp sirmgalvjiem izvērstu aktīvu aģitēšanu pirms Saeimas vēlēšanām. Tika arī izspēlēta kārts “krievi nāk” un brīdinājumi nebalsot par partijām, kas atbalsta sadarbību ar Kremli.

Politiski represēto salidojums Ikšķilē notiek jau 20. reizi un katrā no tām šo personu skaits kļūst arvien mazāks. Pēc Politiski represēto apvienības aplēsēm – palikuši vairs tikai 12 000, lielākoties vairs tikai tie, kas būdami mazi bērni piedzīvojuši Staļina režīma veiktās piespiedu deportācijas lopu vagonos uz Sibīriju vai arī piedzima kā tā sauktie “Sibīrijas bērni”.

Salidojumu Ikšķilē politiski represētie neizmantoja, lai sūdzētos par ikdienas likstām mūsdienu Latvijā, jo nekas nestāvot klāt tām šausmām, kad piedzīvotas deportācijā uz Sibīriju.

Komunistiskā terora skaitliski lielākās cilvēku piespiedu deportēšanas no Latvijas un tāliem Krievijas apgabaliem tika īstenotas 1949. gada 25. martā. Tad izveda 42 149 cilvēkus. Savukārt 1941.gada 14.jūnija deportācijām tika pakļauti gandrīz 15  500 cilvēku.

0 Komentāru