“Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” – mākslas centrs meklē tavas vecās atmiņu klades, lai veidotu izstādi

0 Komentāru
“Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” – mākslas centrs meklē tavas vecās atmiņu klades, lai veidotu izstādi
Publicitātes foto

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) šā gada decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās izstādi, kas vēstīs par dzīvi pirms interneta, un aicina ikvienu kļūt par izstādes dalībnieku, iesūtot savas vecās atmiņu klades, dienasgrāmatas un citas liecības no mājas arhīviem, informē LLMC.

Izstāde “Tev ir pienākušas 1234 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” vēstīs par neseno pagātni, kad sevis paša un citu meklējumi notika analogā, nevis digitālā vidē.

Kaspars Vanags
izstādes kurators

Vai atceraties laiku pirms “Feisbuka” ēras un mobilajām īsziņām? Kad tikšanās pilsētā bija jānorunā laikus, savukārt ciemos varēja ierasties nelūgts. Laiku, kuru raksturoja telegrammas, adrešu blociņi un glītrakstīšanas burtnīcas. Arī rakstāmmašīnu klaboņa kabinetos un rindas pie telefonu automātiem. Šādas atmiņas pieder stāstam par pēdējām paaudzēm pirms interneta. Viņu dzīvēm. Par to arī būs šī izstāde.

Atmiņu klades, dienasgrāmatas, glītrakstīšanas burtnīcas – interneta laikmetā aizmirstas, bet izstādes tapšanā noderīgas lietas

Izstādei izvēlētie mākslas darbi un dažādas sadzīves liecības būs mikrovēsturiskas liecības par atsevišķiem 20. gadsimta indivīdiem vai veseliem strāvojumiem, kas apšaubīja robežu starp mākslu un ikdienu. Izstādes veidotāji aicina ikvienu iesūtīt šādas lietas:

  • dažāda veida dienasgrāmatas – personiskus pierakstus, laika apstākļu fiksēšanas klades, atmiņu albumus, ceļojumu pierakstus, arī kuģu žurnālus vai līdzīgus reģistrus. Īpaši interesē tie, kuros veikti ieraksti 1973. gadā;
  • 20. gadsimta 50-to un 60-to gadu glītrakstīšanas burtnīcas;
  • pašdarinātas pavārgrāmatas no 1960. – 1980. gadiem;
  • 20. gadsimta 60. – 80. gadu avīzes, no kurām cilvēki gatavi šķirties mākslas darba radīšanai;
  • koppapīrs – izstādes veidotājus vienlīdz interesē gan lietots, gan nelietots, lielos un mazos daudzumos.

Fotogrāfijas priekšstatam vai nelielus aprakstus par atrastajām lietām var sūtīt “Tev ir pienākušas 1234 ziņas” komandai uz e-pastu [email protected]

Izstāde norisināsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā izstāžu zālē no 2017. gada 8. decembra līdz 2018. gada 4. februārim. Izstādi veido starptautiska kuratoru komanda – Kaspars Vanags (LV), Zane Zajančkauska (LV) un Nīderlandes Van Abes modernās un laikmetīgās mākslas muzeja kuratore un pētnieciskā darba vadītāja Diāna Fransena (Diana Franssen).

Foto: vēsturiskas liecības par dzīvi pirms interneta!

0 Komentāru