Dzīve pirms interneta – lai izveidotu izstādi, tiek meklētas vēstures liecības; iesniedz savu!

Komentāri

Laiks pirms mobilo tālruņu īsziņām un “feisbuka”, laiks, kad norunātās tikšanās nedrīkstēja kavēt… Patlaban tiek veidota izstāde par aizvadītā gadsimta nogali kā laiku pirms interneta. Izstādes autori aicina cilvēkus piedalīties izstādes veidošanā, nosūtot tā laika liecības, saglabājušās kādas dienasgrāmatas, glītrakstīšanas burtnīcas vai citas lietas, kas vairs nav nepieciešamas, piemēram, koppapīru.

Izstādes pilnais nosaukums ir ”Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Garajā nosaukumā nedaudz atklājas topošās izstādes iecere. Tur būs izstādīti 1243 objekti, kas stāstīs par paaudzi un laiku pirms interneta. Labs piemērs ir kāda hipiju rokasgrāmata, kas bieži vien ceļoja no cilvēka pie cilvēka kā aktuālāko ziņu avots, par ko oficiālie mediji nerunāja.

Viens no izstādes autoriem Kaspars Vanags norāda, ka izstāde interesanta šķitīs gan jaunākajai – interneta paaudzei un arī paaudzei, kas piedzīvoja arī laiku pirms interneta.

Kaspars Vanags
izstādes kurators

Viena ir tā paaudze, kurai būs tas “wow” moments – vai tiešām kaut kas tāds kādreiz ir eksistējis?! Otri, savukārt, varēs atminēties, atcerēties.

Iesniedz arī savu lietu izstādei!

Izstādes autori pašlaik vēl tikai apkopo izstādei nepieciešamos eksponātus un vēstures liecības. Tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti atsaukties un padalīties ar sešdesmitajos, septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados tapušajām dienasgrāmatām vai pat laikapstākļu pierakstiem.

Iedzīvotāju iesūtītie pieraksti tiks īpaši iegrāmatoti un pēc izstādes atdoti īpašniekiem. Izņemot koppapīru, kas izstādes veidotājiem rada īpašu interesi, jo tie pārtaps unikālā instalācijā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl