“Dzīve piespiež to visu darīt.” Līvānos iedzīvotāji aktīvi steidz izmantot iespēju potēties pret Covid-19

4 komentāri

Līvānu pusē sestdien desmitiem cilvēku stāvēja rindā pie īpaši aprīkota autobusa, kura bija iespēja saņemt poti pret Covid-19. Iedzīvotāju atsaucība bija negaidīti liela, tādēļ autobuss pat nokavēja ierašanos nākamajā punktā, kur jau nepacietīgi gaidīja citi cilvēki. Sastaptie atzina, ka vakcinēties iet gan situācijas spiesti, jo zaļo sertifikātu vajag darba dēļ, gan rūpējoties par to, lai nesaslimtu.

Vēl pat nav plkst. 8.30 rītā, kad pie mobilā vakcinācijas  punkta izveidojusies pat neliela rinda. Sanākušie atzīst, ka viņu paziņu lokā ir saslimušie, un tieši tas mudinājis nākt vakcinēties pret Covid-19.

Vietā, kur tradicionāli pietur autoveikals, šoreiz stāv SPKC busiņš, kuru ikdienā izmanto zobārstniecībai – par to liecina arī uzraksti uz braucamā sāniem. Taču šoreiz te iekārtots improvizēts vakcinācijas kabinets. Ārā mīnus divi grādi, auksti kā ziemā, bet sanākušie pacietīgi gaida savu kārtu, lai vakcinētos.

“Pazīstamo lokā diezgan daudzi slimo, pārnes to slikti. Tāpēc arī izlēmu . It kā jau neatbalstu to visu, bet nu dzīve piespiež to visu darīt,” teic vietējais iedzīvotājs Rodrigo.

“Tas ir vajadzīgs, un viss! Laukos darbu daudz, patreiz tiešais laiks, kad varam paveikt.  Protams, ka labi, ka brauc! Ļoti labi. Viens no dēliem bija saslimis, mazā meitene atnesa no bērnudārza, tētim nebija dikti smagi, bet bija slims,” par pieredzi stāsta iedzīvotāja Velta.

Pēc divām stundām šim pašam busiņam bija jāierodas 20 kilometru tālāk, Rožupē, kur noteiktajā laikā jau pulcējās iedzīvotāji. tomēr lielās aktivitātes dēļ vakcinācijas brigāde vēl aizkavējās iepriekšējā vietā, un ieradās ar aptuveni pusstundas kavēšanu.

“Nu teica, ka var būt kavēšanās! Jāgaida! Vajag, visi vakcinējas, Ierobežojumi stingrāki, pie ārstiem nevarēs tikt, tas galvenais.  Testi par naudu, tomēr liela summa, 38 eiro,” atzīst iedzīvotāja Elita.

Jautāts, kāpēc vakcinējas tikai tagad, nevis jau pavasarī, vietējais iedzīvotājs Andis atbild: “Tāpēc, ka darbs nepieprasīja, un viss. Tagad it kā darbā obligāti vajadzēs.”

Vēl mirkli pirms autobusa ierašanās tiek meklēta vieta, kur to noparkot, jo teju viss stāvlaukums pilns ar automašīnām. Vietu izdodas izbrīvēt, un drīz jau klāt arī mobilais vakcinācijas punkts.

“Busiņš paredzēts ārstēšanas jautājumiem, tāpēc nav tik ļoti ērts, lai momentāli lielus apjomus vakcinētu, bet jebkurā gadījumā, laiks ir labs, viss ir labi, brigāde strādā, cilvēku daudzums grūti pateikt, domāsim, kādā veidā uzlabot,” saka SPKC pārstāvis Andis Paeglītis.

“Esmu pārsteigta, bet reizē sajūsmināta, jo šis tiešām ir vajadzīgs, izdevies. Laukos tā aktivitāte ir lielāka nekā pilsētā,” norāda Līvānu novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Aija Usāne.

Vakcinācijas dienestā uzsver, ka šis ir pilotprojekts, un tiks vērtēts, vai šādas aktivitātes izmantot arī turpmāk, kā vakcinēšanos padarīt vēl pieejamāku reģionos.

4 komentāri