“Dzīvās rindas” izmēģinājumā pret Covid-19 vakcinēti 1034 iedzīvotāji

24 komentāri

Sestdien, 10. aprīlī, divos liela mēroga vakcinācijas centros ”dzīvās rindas” izmēģinājuma laikā vakcinēti 1034 iedzīvotāji no šobrīd atvērtajām prioritārajām grupām, portālu Skaties.lv informē Veselības ministrijā.

Ķīpsalas hallē vakcinēti 693 iedzīvotāji, bet ”ATTA Centre” 341 iedzīvotājs.

Iepriekš jau vēstīts, ka divos liela mēroga vakcinācijas centros tiek izmēģināts ”dzīvās rindas” princips: bez iepriekšēja pieraksta tiek vakcinēti šobrīd atvērto prioritāro grupu pārstāvji: seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju, un smagi slimu personu aprūpētāji.

”Šīs dienas ”dzīvo rindu” izmēģinājums bija ļoti vērtīgs, jo reālajā dzīvē pārbaudījām, ka liela mēroga vakcinācijas centru kapacitāte ir vismaz pieckārt augstāka nekā šodien vakcinēto iedzīvotāju skaits. Līdz šim esam pakāpeniski un piesardzīgi plānojuši prioritāro grupu atvēršanu, cerot uz lielāku esošo atvērto prioritāro grupu iedzīvotāju gatavību vakcinēties, tostarp arī ar “AstraZeneca” vakcīnu ”Vaxzervia”. Šodienas rezultātus ņemsim vērā, plānojot nākošos vakcinācijas procesa posmus,”  stāsta veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Lasi vēl – Pirmajā stundā liela mēroga centros vakcinēti 300 iedzīvotāji

Pirmdien, 12. aprīlī, vakcinācijai tiek atvērta jauna prioritārā grupa – pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.–6. klašu pedagogi un darbinieki, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī citi pedagogi, kuri atsāk darbu klātienē. Visā Latvijā ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs turpinās ierastais vakcinācijas pret Covid-19 process, bet liela mēroga vakcinācijas centru darbību atkal plānots atsākt maija sākumā, kad Latvijā gaidāms lielāks vakcīnu apjoma pievedums.

24 komentāri