Dzintaru koncertzālē norisināsies septītais “Jūrmalas festivāls”

0 Komentāru

Grandioza vairāku dienu koncertprogramma nākamnedēļ gaidāma Dzintaru koncertzālē. Ar žilbinošu pašmāju mūziķu plejādi tur sāksies nu jau septītais “Jūrmalas festivāls”, stāsta TV3 Ziņas.

Šogad Dzintaru koncertzāle svin nozīmīgu jubileju – 85 gadus kopš tās atklāšanas. Par godu šim notikumam koncertzāle klausītājus aicina uz tradicionālo Jūrmalas festivālu.

Četrās dienās klausītājus priecēs pieci koncerti ar izciliem pašmāju māksliniekiem, no kuriem liela daļa starmešu gaismās biežāk redzami ārvalstīs, tādēļ to uzstāšanās uz vēsturiskās Dzintaru koncertzāles skatuves, vienmēr ir īpašs notikums.

”Gluži, kā pagājušogad, veselu nedēļu mūs priecēs daudzi pasaulē zināmi mākslinieki. Un, kas mani ļoti, ļoti priecē, šī mākslinieku virkne, kas muzicēs Jūrmalas festivālā, tie visi ir mūsējie,” sajūsmināts ir Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsons.

Festivālu un koncertzāles jubilejas svinības atklās jaunnedēļ 27. jūlijā ar komponista Raimonda Paula programmu un krāšņu izcilāko Latvijas estrādes mūziķu parādi. Koncerts, kam dots nosaukums “Ceturtais vilnis” būs veltījums koncertzāles vienaudža, Maestro, 85. jubilejai.

Tā būs vistīrākā improvizācija, tās dziesmiņas visas ir daudzkārt dzirdētas, bet mēs viņas mēģināsim pasniegt ar tādu vieglu smaidu. Tā kā te nekas nopietns nebūs. Arī pats nosaukums “Ceturtais vilnis”, jo tagad ar tiem viļņiem saistās visādas nepatīkamas lietas un slimības. Man pat viens zvanīja, vai tad “Novaja Volna”. Nē, vienkārši pasmaidīsim un paldies Dievam, ka esam dzīvi. Tātad uz redzēšanos,” uz tikšanos aicina Maestro Raimonds Pauls.

Īpašu  koncertprogrammu sagatavojis arī pasaulslavenais tenors un festivāla goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko. Kopā ar Frankfurtes operas solisti Zandu Švēdi un simfonisko orķestri, klausītāji varēs baudīt izcilo Gustava Mālera skaņdarbu “Dziesma par zemi”.

”Es esmu priecīgs, ka Latvijas publika dzirdēs šo skaņdarbu, jo tas ir tik interesants, tik krāšņa valoda. Paveicies arī šajos apstākļos, ka ir izdevies pastrādāt ar Latvijas nacionālo simfonisko orķestri,” stāsta Antoņenko.

Savukārt 30. jūlija plkst. 7.00 no rīta klausītājus saules pielietajā Dzintaru pludmalē sagaidīs ērģelnieces Ivetas Apkalnas saullēkta bezmaksas koncerts. Tikmēr vakarā jau koncertzālē uz solokoncertu aicina virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova. Festivāls noslēgsies 31. jūlijā, kad izskanēs grandiozais “Dzimuši Latvijā” koncerts, kas uz skatuves vienos Latvijā dzimušus un starptautisku atzinību guvušus mūziķus.

Visus Jūrmalas festivāla koncertus Dzintaru koncertzālē, iespējams apmeklēt tikai ar derīgu vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikātu. Noteikumi attiecas arī uz bērniem.

0 Komentāru