4 komentāri

Ļoti iespējams, ka laulības drīzumā varēs ne vien šķirt, bet arī slēgt pie notāra bez lieciniekiem. Dzimtsarakstu nodaļas gan uzskata, ka šādas izmaiņas nav vajadzīgas un šo ieceri sauc par notāru biznesa atbalstīšanu, kas laulību reģistrēšanu var novest līdz absurdam.

Ja piepildīsies optimistiskākās prognozes un tiks gūts arī Saeimas Juridiskās komisijas un valdības atbalsts, jau šā gada jūlijā pāriem būs jau trīs izvēles iespējas, kur reģistrēt laulību – dzimtsarakstu nodaļā, baznīcā vai pie notāra, jo Tieslietu ministrija atbalsta zvērinātu notāru ieceri ne tikai šķirt, bet arī noslēgt laulību. Tas nozīmē, ka tuvākajā laikā ministrija jau ķersies klāt pie konkrētiem likumprojektiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zvērināti notāri apgalvo, ka šāda iecere radusies drīz pēc tam, kad tiem tika dota ”zaļā gaisma” šķirt laulību, jo paši klienti rosinājuši apdomāt šādu soli. Notāru ieskatā laulība būtu jāslēdz bez lieciniekiem, jo to, vai cilvēki ir juridiski brīvi un tiesīgi slēgt laulību, var pārbaudīt reģistros. Turklāt šādi pāris varētu uzzināt arī par iespējām reģistrēt laulību līgumu.

Tikmēr dzimtsarakstu nodaļā uzskata, ka trešajam spēlētājam šajā laukumā nav jāienāk un ka šādā gadījumā tas tikai pavērtu durvis vēl ceturtajam un piektajam laukuma spēlētājam. Tad laulību reģistrēšanas iespējas varētu sadrumstalosies līdz absurdam, uzsver dzimtsarakstu nodaļas pārstāvji. Šo Zvērinātu notāru padomes ieceri dzimtsarakstu nodaļā sauc par kažoka mešanu uz otru pusi un notāru argumentu neuzskata par pamatotiem.

Dzimtsarakstu nodaļā ir pārliecināti, ka notāri zem šīs ieceres karoga patiesībā vienkārši slēpj vēlmi nopelnīt. Ministrija uzskata, ka šāda iespēja veicinās noslēgto laulību skaitu.

Tikmēr Ģimenes tiesību eksperts, jurists Jānis Rozenfelds šķēršļus laulību slēgšanas iespējai pie notāra nesaskata. Viņaprāt, šādas papildu iespējas ieviešana tikai tuvinātu laulības noslēgšanas faktu tā pamata domai – mantisko attiecību sakārtošanai. Jurists norāda, ka liecinieki jebkuram aktam nodrošina publicitāti, taču liecinieku funkciju mūsdienās aizstāj laulību reģistrs.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Mōnika
  +1 +1 0

  Mōnika

  1990. gadā varēja laulāties bez lieciniekiem un cilvēki reģistrēja laulības un dzīvo laimīgi vēl šodien. Un ne notāri ir ieinteresēti par šo pasākumu, bet dzimtsarakstu karašas, kurām samazināsies darbs. Kāpēc netiek domāts par to, ka mums tik daudz laulībā nestājušos pāru ir tikai tāpēc, ka izdevumi ir nenormāli. Bet ja divatā reģistrē laulību, tad no tiem izdevumiem var izbēgt, jo nav "jāzīmējas" ar kleitām, galdiem, auto utt.
 • Maira
  +1 +1 0

  Maira

  Tikai un vienigi atbalstu to. Cilvekiem varbut nav naudas vai velmes taisit kāzas vai registretie liecinieku klatbutne, bet gan vnk nokartot dokumentaciju, lai viss ir oficiali. Kaazas pec tam var sarikot kadas vien velies.
 • Eva
  0 0 0

  Eva

  Varbūt drīz varētu arī Latvijas pastā piereģistrēt laulību? Viss, kas vajadzīgs - izstāvēt rindu un iedot pasi, lai iespiež zīmogu  nu un tad vienkārši norēķināties par šo "pakalpojumu" 
  Satiec draugus uz ielas un uz jautājumu "Kur biji" varēt teikt "Aizgāju uz pastu apprecēties"   

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl